وکیل گفت: ترامپ به جولیان آسانژ پیشنهاد داد در ازای افشای منبع انتشار نامه های الکترونیکی DNC 2016 معامله PARDON – RT World News

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، تلاش کرد تا با جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، یک معامله را متوقف کند و به روزنامه نگار تحت تعقیب در ازای منبع ایمیل های DNC 2016 بخشود. آسانژ از خیانت به منبع خودداری کرد.

دفاعیات آسانژ روز جمعه معامله عفو را به دادگاهی در لندن نشان داد ، جایی که بنیانگذار ویکی لیکس در حال حاضر با استرداد به ایالات متحده مبارزه می کند. در صورت از دست دادن ، به جرم جاسوسی محاکمه خواهد شد و ممکن است 175 سال در زندان بماند.

با این حال ، ظاهراً از طرف دولت ترامپ به آسانژ پیشنهاد داده شد. وكیل مدافع جنیفر رابینسون به دادگاه گفت كه دانا روهراباكر نماینده سابق آمریكا و یكی دیگر از همكاران مبارزات انتخاباتی ترامپ ، چارلز جانسون ، در صورتی كه آسانژ منبع این ایمیل ها را فاش كند ، پیشنهاد عفو شدند كه به نظر می رسد این امر به آنها كمك كرده باشد. ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 پیروز شد.

“روهراباکر یک وضعیت” برد-برد “را پیشنهاد کرد ،” رابینسون گفت.

آسانژ می تواند “زندگی خود را ادامه دهد” بخشش در ازای کسب اطلاعات درباره منبع. “

“اطلاعات آقای آسانژ در مورد منبع نشت DNC برای آقای ترامپ ارزشمند خواهد بود” او اضافه كرد و روهراباخر و جانسون را با استناد به عبارت ديگر.

اخبار مرتبط  30+ شهروند روسی در بلاروس به عنوان بخشی از شرکت نظامی خارجی "خارجی" بازداشت شدند - رسانه های دولتی (VIDEO) - RT World News

آسانژ این پیشنهاد را رد کرد و در سال 2019 به دلیل 17 مورد نقض قانون جاسوسی متهم شد. وی در زمان صدور کیفرخواست پس از دستگیری در آوریل آوریل در سفارت اکوادور لندن ، در انگلیس بازداشت بود.
همچنین در rt.com
دانیل الزبرگ ، فاش کننده اسناد پنتاگون ، در دفاع از آسانژ شهادت می دهد ، می گوید ویکی لیکس “جنایات جنگی” را به دلیل “منافع عمومی” افشا کردمنبع نامه های کمیته ملی دموکرات همچنان یک راز است. مخالفان آسانژ و ترامپ سرزنش را متوجه “هکرهای روسی” می دانند ، با این حال خود آسانژ رکورد زده است و می گوید روسیه منبع نبوده است.

اتهامات جاسوسی علیه آسانژ ناشی از انتشار ویکی لیکس در سال 2010 در مورد بخشی از اسناد آشکار جنایات جنگی ایالات متحده در افغانستان و عراق است. این اسناد توسط سرباز سابق چلسی منینگ که از سال 2010 تا زمان تخفیف مجازاتش در سال 2017 در زندان بود ، درز کرده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *