ویروس کرونا ویروس جدید مشابه سویه Covid-19 که در سرگین خفاش های ساکن غار ژاپن یافت شد – اخبار جهانی RT

گروهی از دانشمندان ژاپنی نوع جدیدی از ویروس کرونا را شبیه به سویه ایجاد کننده Covid-19 در کودهای خفاش های غارنشین کشف کرده اند.

محققان دانشگاه توکیو هفت سال پیش این عامل بیماری زا را در مدفوع خفاش های نعل اسب کوچک در بیابان های ژاپن پیدا کردند. تحقیقات جدید نشان داده است که کاملاً شبیه SARS-CoV-2 است – ویروس کرونا که عامل Covid-19 است.

ساختار ژنتیکی ویروس جدید 81.5 درصد با SARS-CoV-2 مطابقت دارد و به گفته کارشناسان اولین بار است که یک بیماری زا مشابه ویروس جدید در ژاپن پیدا می شود.

ویروس های کرونا ویروس هایی که از حیوانات به انسان منتقل می شوند ، مسئول بیماری های مختلفی از جمله Covid-19 ، SARS ، MERS و برخی از نسخه های سرماخوردگی هستند. خوشبختانه ، دانشمندان می گویند ویروس جدید انسان را آلوده نمی کند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

“تصور می شود که تعداد کمی ویروس کرونا خطرناک است ، اما غیرقابل انکار است که گونه هایی وجود دارند که انسان را در ژاپن آلوده می کنند” دانشیار شین موراکامی را توضیح داد. “ما حیوانات وحشی را بررسی خواهیم کرد و به سرعت وضعیت واقعی را بررسی خواهیم کرد. ما باید آن را کشف کنیم. “

اخبار مرتبط  ده ها نفر در اعتراضات هرج و مرج ضد ضد نتانیاهو در اورشلیم دستگیر شدند (VIDEOS، عکس) - RT World News

این اولین بار نیست که ویروس کرونا مانند SARS-CoV-2 پیدا می شود. بر اساس آمار رسمی ، دانشمندان شکار بیماری در چین ویروس های کرونا را پیدا کرده اند که 95 درصد منطبق ژنتیکی با سویه ای است که باعث بیش از 1.2 میلیون مرگ در سراسر جهان شده است.
همچنین در rt.com
به افراد پرداخت كنید كه واكسن Covid-19 را استفاده كنند ، استدلال می كند كه اخلاق شناس برجسته است ، هرچند دیگران هشدار می دهند كه این “سابقه خطرناك” خواهد بوداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *