ویکتوریا تحت انتقاد قانون پیشنهادی که به مقامات دولتی اجازه می دهد خودسرانه شهروندان را دستگیر کنند ، مورد انتقاد قرار گرفت – RT World News

گروه های آزادی مدنی و متخصصان حقوقی در ایالت ویکتوریا استرالیا زنگ خطر را درباره لایحه پیشنهادی Omnibus (اقدامات اضطراری) که به مقامات دولتی اختیار دستگیری شهروندان را می دهد ، به صدا در می آورند.

این لایحه توسط نخست وزیر ویکتوریا ، دانیل اندروز پیشنهاد شده است و همچنین به مقامات دولتی اجازه می دهد افرادی را که مظنون هستند ویروس کرونا را از طریق اقدامات برنامه ریزی شده آینده ، مانند معترضان ضد قفل ، گسترش دهند ، دستگیر کنند.

در صورت تصویب این لایحه از مجلس اعلی مجلس در ایالت ، کارمندان عمومی ، مقامات اتحادیه و یا سایر کارمندان دولت مانند افسران خدمات محافظتی و بازرسان WorkSafe می توانند برای اجرای دستورالعمل های بهداشت عمومی مربوط به بیماری ویروس کرونا تشکیل شوند.
همچنین در rt.com
استرالیا باید از این ویدئو از پلیس که یک زن باردار را به دلیل ارسال پیام ضد قفل دستبند بسته ، شرمسار و مبهوت شود.این دستورالعمل های بهداشتی شامل محدودیت هایی در میزان اجتماعات و همچنین ساعت ممنوعیت رفت و آمد ملبورن در ساعت 9 شب است و افراد مظنون به گسترش ویروس کرونا را هدف قرار می دهد ، حتی اگر مرتکب جرمی نشده باشند ، بیماران Covid-19 مثبت یا تماس نزدیک آنها که حاضر نیستند. برای پیروی از دستورالعملهای منزوی کردن خود ، کسانی که اعتراض عمومی را انتخاب می کنند یا حتی کسانی که دارای مشکلات روانی هستند.

نامه سرگشاده ای که توسط 14 قاضی بازنشسته و وکلای دادگستری امضا شده است ، این طرح را لکه دار می کند “بی سابقه ، بیش از حد ، و قابل سو abuse استفاده” ، با استناد به این واقعیت که وجود دارد “بدون نیاز به افراد مجاز افسران پلیس یا حتی کارمندان عمومی هستند.”

“این به دن اندروز اجازه می دهد تا هر کسی را که می خواهد به عنوان یک افسر مجاز ، با اختیارات فوق العاده گسترده برای اعمال اختیارات اضطراری ویکتوریا ، به عنوان یک افسر مجاز انتخاب کند ،” گیدئون روزنر ، مدیر سیاست در اتاق فکر بازار آزاد ، موسسه امور عمومی می گوید.

وی یکی از کسانی است که هشدار می دهد در صورت تصویب این قانون ، رهبران اتحادیه قادر به هدف قرار دادن مشاغل کوچکتر هستند که مخالف اقدامات قفل هستند ، مجریان را می توان علیه مخالفان سیاسی مسلح کرد و طرفداران اندروز “می توان به جاسوسی از دوستان و همسایگان آنها منصوب شد.”

برخی تا آنجا پیش رفته اند که نیروی اضافی پیشنهادی را لقب می دهند “Dan Andrews ‘Stasi” ، مقایسه آن با نیروی پلیس مخفی آلمان شرقی که بین سالهای 1950 و 1990 فعالیت داشته است.

اخبار مرتبط  مقامات دیگر که در اثر انفجار در ایران روبرو شده اند ، ترانسفورماتور را مقصر می دانند - رسانه های دولتی - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=RJEwKlGaP6U

لایحه اصلاحیه Covid-19 Omnibus (اقدامات اضطراری) و سایر اقدامات قبلاً از مجلس عوام عبور کرده است و در حال حاضر برای بحث در مجلس بالا است.

“این لایحه یک رژیم بازداشت پیشگیرانه را معرفی می کند که به نظر می رسد از حمایت و نظارت کمی برخوردار است و اختیار بیش از حد برای افرادی که ممکن است از مهارت لازم برای تعیین خطر ، از جمله افسران پلیس برخوردار نباشند ، فراهم می کند.” گفت رئیس سازمان آزادی های مدنی لیبرتی ویکتوریا ، وکیل دادگستری جولیان برنساید.

قدرت وضعیت اضطراری و فاجعه ویکتوریا قبلاً تا 11 اکتبر تمدید شده است ، زیرا برای یک تعریف نامناسب تعریف شده است “منطقی ضروری” دوره ای که به منظور کاهش خطرات جدی برای سلامت عمومی در نظر گرفته شده است.
همچنین در rt.com
تماشا کنید: پلیس های اوسی پس از سوار شدن به ماشین و لگد زدن به او در هنگام دستگیری خشونت آمیز ، مرد را در کما رها می کنندعلاوه بر این ، جستجوهای بدون ضمانت و همچنین محدودیت های دلخواه در سفر مجاز بوده است ، که منجر به چندین حادثه مشهور در ویدئو شده است که ویروسی شده اند ، باعث ایجاد نگرانی و خشم در سراسر جهان شده است.

به نوبه خود ، اندروز از ادعاهای پیشنهادی دفاع کرده است “استخدام ، فرآیند ، نظارت – همه چیزهایی که می توانند مدیریت شوند.”

“…[T]او تصور می کند که این بی سابقه است – بله ، همینطور است. زیرا ما در یک رویداد 100 در یک ساله حضور داریم. این به هیچ وجه مثل همیشه تجارت نیست. “ او اضافه کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *