پادشاه تایلند خواستار وحدت پس از بازگشت معترضین به اتومبیل خود و برپایی سلام «بازی های گرسنگی» (فیلم ها ، عکس ها) – اخبار جهانی RT

معترضین در بانکوک با پشت كردن به اتومبیلرانی سلطنتی هنگام عبور از آن ، بی احترامی خود را نسبت به پادشاه تایلند نشان دادند. مردم ماهها با تجمع درگیر شدند و خواستار استعفای نخست وزیر و اصلاح سلطنت شدند.

حدود 2500 تظاهرکننده ، عمدتا جوانان ، روز شنبه به یادبود دموکراسی در پایتخت رفتند. این فعالان از نردبان برای پوشاندن قطعه مرکزی به طول سه متر از بنای یادبود با یک پارچه سفید عظیم استفاده کردند که حاوی توهین ها و شعارهای مختلفی بود که حاکمان کشور را به سرقت مردم متهم می کرد ‘آینده روشن’ و اطمینان حاصل کنید که “دموکراسی پیروز خواهد شد.”

https://www.youtube.com/watch؟v=1Hsjd_7TJPY

پادشاه Maha Vajiralongkorn در مراسمی در بانکوک برای افتتاح ایستگاه مترو به همراه ملکه سوتیدا شرکت کرد. حدود 8000 افسر برای تأمین نظم در پایتخت مستقر شدند ، اما پلیس گفت آنها علیه تظاهرکنندگان زور استفاده نخواهند کرد و تا حد زیادی به قول خود عمل کردند.

بنای یادبود دموکراسی در یک حلقه ترافیکی در یکی از شریانهای اصلی پایتخت واقع شده است و هنگام عبور اتومبیل سلطنتی ، تظاهرکنندگان به آن پشت کردند. آنها همچنین دستان خود را در هوا بلند کردند و سلام سه انگشتی را انجام دادند ، حرکتی که معترضین تایلندی از “بازی های گرسنگی” فیلم ها.

جمعیت عظیمی نیز در ایستگاه راه آهن منتظر پادشاه بودند ، اما آنها سلطنت طلب بودند که از او حمایت می کردند. آنها رنگ زرد سلطنت را پوشیدند ، پرچم های ملی تایلند را به اهتزاز درآوردند و شعار دادند: “زنده باد شاه.”

در طی این مراسم ، سلطان پیام کوتاهی روی کارت با پرتره خود نوشت که توسط یکی از سلطنت طلبان حمل می شد. گزارش شده است:

خوب فکر کنید ، خوب کار کنید ، امیدوار باشید ، تحمل کنید. در تایلندی بودن وحدت داشته باشید.

کاخ سلطنتی تمایلی به اظهارنظر درباره اعتراضاتی که از اواسط ژوئیه در این کشور برگزار می شد و هزاران نفر در آن شرکت داشتند ، نداشت. پادشاه فقط چند هفته پیش گفت كه تظاهرات كنندگان هنوز محبوب هستند و تایلند را به عنوان سرزمین سازش توصیف كرد.

مردم ، که هر آخر هفته بیرون از خانه خود هستند ، نخست وزیر ، ژنرال بازنشسته پرایوت چان اوچا را به تقلب در انتخابات سال گذشته برای ماندن در قدرت به عنوان یک غیرنظامی متهم کرده و خواستار استعفای سریع او می شوند. آنها همچنین سلطنت را هدف قرار داده اند که همیشه در تایلند تابو بوده و خواستار لغو قانون انتقاد از پادشاه و همچنین کاهش هزینه های خانواده سلطنتی و محدودیت در اختیارات پادشاه برای کنترل امور مالی ملی است. و نظامی
همچنین در rt.com
پلیس تایلند با شلیک گلوله به آب معترضین را که در برابر پیشنهادات اصلاحات دولت تظاهرات می کنند (ویدئو)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  دادگاه هند 32 سیاستمدار کهنه کار متهم به تحریک جمعیت هندو برای تخریب مسجد بابری مسجد قرن 16 در سال 1992 را تبرئه کرد - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *