پادشاه سابق اسپانیا اعلام کرد که پس از انفجار رسوائی فساد ریلی عربستان ، کشورش را ترک می کند – RT World News

خوان کارلوس ، پادشاه سابق اسپانیا ، پس از آنکه دیوان عالی کشور تحقیقات در مورد 100 میلیون دلار کیک بادی را که طبق گفته های او از قرارداد راه آهن پر سرعت سعودی دریافت کرده بود ، خواستار آن شد ، آن را خارج از کشور کرد.

مطابق بیانیه منتشر شده توسط خانه سلطنتی روز دوشنبه ، سلطنت پیشین 82 ساله به پسرش ، پادشاه فلیپه ششم گفت که او اسپانیا را ترک می کند. در حالی که کارلوس بارها و بارها از اظهار نظر در مورد رسوایی خودداری کرد ، که در ماه ژوئن منجر به تحقیقات دادگاه عالی شد ، گفته می شود که این ادعا ها دلیل این است که وی را ترک می کند.
همچنین در rt.com
به گزارش ها ، سیاستمداران کاتالونیا از رئیس سابق اینتل اسپانیا بخاطر مأموریت جاسوسی از طریق جاسوسی “پگاسوس” شکایت می کنندماه ژوئن ، دادگاه ماه سال پس از انتشار مقاله La Tribune de Geneve در سوئیس ، درگیری شاهنشاه سابق با قراردادی برای خط ریلی پرسرعت از مکه تا مدینه در عربستان سعودی را آغاز کرد. حساب به نام بنیاد پاناما که تنها ذینفع آن کارلوس بود. در حالی که ظاهراً این پول هدیه ای به بنیاد شاه عبدالله ، پادشاه سابق سعودی ، بود ، دادگاه ژنو مشکوک “پولشویی تشدید شده“- این وجوه به یك كنسرسیوم اسپانیایی متعهد شده است كه قرارداد 6.7 میلیارد یورویی برای ساخت خط ریلی را دریافت كرده است. کارلوس فقط با انحلال بنیاد در سال 2012 و انتقال وجوه به خانم پیشین خود ، Corinne zu Sayn-Wittgenstein ، به سوء ظن افزود.

اخبار مرتبط  نخست وزیر امور خارجه اتریشی به RT می گوید - اگر اتحادیه اروپا موج دوم Covid-19 را بهتر انجام دهد ، روشن نیست - RT World News

کارلوس نزدیک به 39 سال پادشاه اسپانیا بود و در ژوئن سال 2014 تاج و تخت را ربود تا پسرش جانشین او شود. هنگامی که کناره گیری کرد ، مصونیت خود را از تعقیب از دست داد ، اگرچه به جرایمی که قبل از ربودن مرتکب شده نمی توان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. کاوشگر فعلی اولین برس وی با تحقیقات فساد نیست – کارلوس پیش از این به پولشویی متهم شده بود ، و زو سی ویتگنشتاین یک بار به طور ناخوشایند در نوار گرفتار شد و با تاسف گفت: “پادشاه مفهومی ندارد که چه چیزی قانونی است و چه چیزی نیست.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *