پارلمان اسرائیل تشکیل دولت نتانیاهو-گانتز – دولت اضطراری ملی ، – اجتناب از انتخابات چهارم را تصویب کرد – RT World News

پارلمان اسرائیل تصویب قانونی کرد که راه را برای بنیانگذار نتانیاهو و بنی گانتز رقبای سیاسی برای تشکیل دولت وحدت ملی تصویب می کند ، که در آن دو رهبر دوره نخست وزیری را به صورت دورانی برگزار می کنند.

کنست (پارلمان) روز پنجشنبه با 71 رای موافق و 37 موافق تشکیل دولت مشترک نتانیاهو-گانتز را تأیید کرد ، در اقدامی که در نهایت بیش از یک سال بن بست سیاسی به پایان می رسد و از انتخابات چهارم مخوف پیروزی جلوگیری می کند.

حزب راست گرای لیکود و حزب راستگرای گانتز ، حزب چپ و سفید گانتز روز چهارشنبه در بیانیه ای گفته بود که در صورت تایید کنست توافق ائتلاف ، دولت جدید در هفته آینده سوگند یاد می کند.

براساس این توافقنامه ، نتانیاهو برای 18 ماه آینده به عنوان نخست وزیر ادامه خواهد داد تا جایگزین گانتز شود.
همچنین در rt.com
تظاهرکنندگان تل آویو را برای فریب دادن “توافق وحدت” نتانیاهو-گانتز به عنوان تعرض به سیستم عدالت (ویدئو)توافق بین رقبا برای اولین بار در تاریخ 20 آوریل به امضا رسید پس از آنكه هیچكدام لیكود یا حزب آبی و سفید نتوانستند به طور مستقل ائتلاف حاكمیت را در كونت 120 نفره تشکیل دهند.

روز چهارشنبه ، بالاترین دادگاه اسرائیل به اتفاق آرا به نتانیاهو چراغ سبز داد تا فرم را ایجاد کند “دولت اضطراری ملی” ، علیرغم این واقعیت که وی به اتهام تقلب و فساد بیشمار با محاکمه روبرو است. نتانیاهو به دلیل نقض اعتماد و پذیرش رشوه و کلاهبرداری در نوامبر 2019 محکوم شد.

اخبار مرتبط  ماکرون برای اعمال اطمینان از اصلاحات در لبنان به عنوان "فشار لازم" به کار می رود - بیروت در تلاش است تا دولت جدیدی را شکل دهد - RT World News

دادگاه حكم داد كه وجود ندارد “هر دلیل قانونی” برای جلوگیری از تشکیل نتانیاهو ، دولت اما گفت که این تصمیم نتیجه نگرفته است “از شدت آن کم کن” اتهامات علیه او دادگاه او انتظار می رود از 24 ماه مه آغاز شود.
همچنین در rt.com
“تقویت حرکت”: اسرائیل برنامه هایی را برای هزاران خانه جدید در کرانه باختری تصویب می کندیک پرونده علیه نخست وزیر مربوط به پذیرش و درخواست مطالبات هدیه از سوی افراد بازرگانی طی چند سال است. دیگری مربوط به یک پیشنهاد ادعایی برای مذاکره با ناشر روزنامه ها برای پوشش مطلوب تر اخبار در ازای تلاش های قانونی برای تضعیف رقیب اصلی سازمان اخبار است.

افشاگری ها باعث خشم و اعتراض در اسرائیل شد. تظاهرکنندگان ماه گذشته ، با رعایت قوانین دوری از اجتماع ، خیابان رابین تل آویو را برای اعتراض به توافق دولت وحدت پر کردند ، و گفتند که این اجازه را به سرپرست سرپرست نخست وزیر داده است که به اتهام فساد دست بکشد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *