پارلمان مصر اعزام سربازان به خارج از کشور را برای تأمین امنیت راه جبهه غربی برای مداخله در جنگ لیبی اعلام کرد

پارلمان مصر استقرار نیروهای مسلح به خارج از کشور را برای نبرد با “گروه های تروریستی” و “شبه نظامیان جنایتکار” تصویب کرد. این اقدام در میان تهدیدهای مکرر قاهره برای مداخله آشکار در مناقشه لیبی صورت می گیرد.

اعزام نیروها به “جبهه استراتژیک غربی” روز دوشنبه توسط قانونگذاران کشور روشن شد. از ارتش برای محافظت از امنیت ملی و نبرد استفاده می شود “گروه های تروریستی” و “شبه نظامیان جنایتکار” ، قانونگذاران در بیانیه ای گفتند.

ریاست جمهوری در قاهره گفت: در اوایل روز ، رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی و همتای آمریکایی وی دونالد ترامپ در تماس تلفنی با لزوم حفظ آتش بس در لیبی و جلوگیری از تشدید بین نیروهای جنگی در آنجا توافق کردند.

در تصویب مجلس هیچ محدوده زمانی مشخص نشده است و یا صریحاً به هیچ کشوری مشخص نشده است ، به ویژه که در آن نیروها می توانند مستقر شوند. با این حال ، وضعیت مصر “جبهه غربی” – در لیبی – اخیراً به ویژه انفجاری بوده است.
همچنین در rt.com
اردوغان در حالی که قاهره مداخله نظامی را انجام می دهد ، اقدامات “غیرقانونی” مصر در لیبی را محکوم کرداین کشور همسایه آفریقای شمالی از زمان سرنگونی رهبر آن معمر قذافی در زمان قیام تحت حمایت ناتو در سال 2011 ، در یک جنگ همیشگی قرار گرفته است. (GNA) در طرابلس و ارتش ملی لیبی مستقر در توبروک (LNA) ، به رهبری مارشال خلیفه هفتار.

اخبار مرتبط  وزیر هند خواستار تحریم "همه کالاهای چینی" پس از درگیری کشنده مرزی - RT World News

در حالی که LNA و GNA برای ماه ها در حالت خاموش قرار گرفته اند ، وضعیت پس از آنکه ترکیه آشکارا با GNA طرفداری کرد ، تغییر کرد. آنکارا سال گذشته توافق های امنیتی و دریانوردی را با دولت مستقر در طرابلس امضا کرد و از آن زمان تاکنون آن را با متخصصان و سخت افزارهای نظامی مطرح کرده است.

پشتیبانی ترکیه به GNA کمک کرد تا نیروهای هفتار را از طرابلس دور کند ، منطقه کنترلی خود را به شدت گسترش دهد و حتی اسیر بندر استراتژیک سیرت را نیز تهدید کند. حمله GNA طرفداران خارجی LNA را عصبانی کرده است ، زیرا السیسی مصر حتی مداخله نظامی را نیز انجام داده است تا جلوی پیشرفت GNA را بگیرد. آنکارا به نوبه خود از همه قدرتهای خارجی خواسته است که از کمک کردن خودداری کنند “پاتشیست هافتار” اصرار دارد که این کشور فقط از دولت شناخته شده بین المللی حمایت می کند تا اطمینان یابد “صلح ، آرامش ، امنیت و تمامیت ارضی” لیبی
همچنین در rt.com
روسیه و ترکیه با وجود عدم تمایل طرابلس برای متوقف کردن جنگ – در راه لیستی برای دستیابی به آتش بس در لیبی ، کار می کنندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *