پازل همه گیر حل شده است زیرا دانشمندان رمزگشایی می کنند که چرا Covid-19 تا حد زیادی کودکان را بی خطر می کند – RT World News

دانشمندان یکی از اسرار Covid-19 را باز کرده اند که چرا ویروس افراد مسن را نابود می کند در حالی که به نظر می رسد کودکان را دست نخورده باقی می گذارد. دستیابی به موفقیت می تواند زمینه را برای درمان های جدید برای مقابله با بیماری همه گیر فراهم کند.

محققان در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت دریافتند که کودکان دارای سطح پروتئین گیرنده کمتری هستند که SARS-CoV-2 – ویروسی که باعث ایجاد Covid-19 می شود – به ریه ها حمله می کند.

“مطالعه ما یک دلیل بیولوژیکی برای این موضوع ایجاد می کند که چرا به خصوص نوزادان و کودکان بسیار جوان به نظر می رسد کمتر آلوده می شوند و یا علائم بیماری شدید دارند.” جنیفر سوکر ، استادیار متخصص اطفال که این تحقیق را رهبری کرد ، توضیح داد.

هنگامی که یک ذره ویروس به داخل ریه ها استنشاق می شود ، پروتئین “خوشه” می گیرد و به گیرنده ACE2 ، که روی سطوح سلولهای خاص ریه قرار دارد ، می چسبد.
همچنین در rt.com
روغن جگر ماهی ، سلاحی در مبارزه با Covid-19؟ دانشمندان نروژی مطالعه گسترده ای را برای کشف این موضوع گسترش می دهندآنزیم سلولی تولید شده در پستانداران به نام TMPRSS2 پروتئین سنبله را خرد كرده و به ویروس اجازه می دهد تا “شکستن” سلول با هم آمیختن با غشای سلول. پس از تکمیل نفوذ ، ویروس سپس ماشین آلات ژنتیکی سلول را ربوده و از آن برای تکثیر خود استفاده می کند.

دانشمندان برای بررسی اینكه آیا آنزیم TMPRSS2 می تواند توضیح دهد كه چرا افراد مسن علائم بسیار شدیدتری نسبت به كودكان را تجربه می كنند ، الهام گرفته شدند.

اخبار مرتبط  آندره بوچلی ، ستاره نابینای اپرا ، دولت ایتالیا را به دلیل تعطیل کردن "تحقیرآمیز و توهین آمیز" مورد انتقاد قرار داد ، زیرا وی اعتراف کرد که آن را نقض می کند - RT World News

“تحقیقات ما همیشه بر درک رشد ریه و چگونگی تفاوت ریه های نوزاد از ریه های بالغ در آسیب پذیری در برابر آسیب متمرکز بوده است.” سوکره گفت “در این مطالعه ما در واقع رویکردی مخالف را در پیش گرفتیم و توانستیم ببینیم که چگونه ریه در حال رشد با اختلاف آن از عفونت SARS-CoV-2 محافظت می شود.”

در مطالعه ای که روی موش ها انجام شد ، متخصصان از تکنیکی استفاده کردند که می تواند بیان ژن ها را در سلول های جداگانه بافت های ریه تشخیص دهد. این امر به آنها امکان می دهد بیان ژن هایی را که به مرور زمان در واکنش بدن به کوید -19 نقش دارند ردیابی کنند.
همچنین در rt.com
جهشی که ویروس کرونا را بسیار عفونی کرده است ممکن است برای هدف قرار دادن واکسن ها نیز پاشنه آشیل باشد – مطالعهآنها دریافتند که ژن گیرنده ACE2 در سطح پایین ریه موش بیان می شود. در همین حال ، TMPRSS2 یک مسیر قابل توجه از افزایش بیان در طول توسعه داشت.

این تیم سپس آنالیز بافت ریه انسان را که از اهداکنندگان در سنین مختلف جمع آوری شده بود ، انجام داد و نتایج مشابهی را که در موش مشاهده کرده بودند ، یافت. آنزیمی که اجازه می دهد ویروس به سلول نفوذ کند با افزایش سن به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

آقایان معتقدند که این آنزیم می تواند در معالجه افرادی که مبتلا به ویروس هستند و همچنین به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از مواجهه با افراد پر خطر مورد استفاده قرار گیرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *