پاپ فرانسیس از اتحادیه های مدنی همجنسگرایان در تغییر موضع کلیسای کاتولیک حمایت می کند – اخبار جهانی RT

پاپ خواستار محافظت از زوج های همجنس توسط قوانین اتحادیه مدنی شده است ، در یک جدایی قابل توجه از موضع تاریخی واتیکان در مورد همجنسگرایی و مواضع خودش.

“افراد همجنس باز حق دارند در یک خانواده باشند” رئیس کلیسای کاتولیک در مستند جدید “Francesco” می گوید ، که چهارشنبه در جشنواره فیلم رم به نمایش درآمد.

آنها فرزندان خدا هستند و حق داشتن یک خانواده را دارند. هیچ کس نباید به خاطر آن بیرون رانده شود و یا بدبخت شود. آنچه ما باید ایجاد کنیم یک قانون اتحادیه مدنی است. به این ترتیب آنها تحت پوشش قانونی قرار می گیرند. من برای آن ایستادم.

نظرات پانتیف در این فیلم ، به کارگردانی یهودی روس تبار ، اوگنی آفینفسکی ، وی را به ویژه از اسلاف خود جدا کرد.

پاپ قبلی ، بندیکت ، به روشنی نیاز به نجات بشریت از همجنس گرایان را با نیاز به نجات جنگل بارانی مقایسه کرد. حتی قبل از پاپش ، بندیکت تا آنجا پیش رفت که ادعا می کرد همجنس باز است “وضعیت” به سمت “یک شر اخلاقی ذاتی” در نامه ای به اسقف های کاتولیک در سال 1986.

در مقابل ، پاپ فرانسیس نامگذاری شد “شخص سال” در سال 2013 ، سال عضویت وی ، توسط مجله LGBT Advocate. هفته ها قبل ، مجله آمریکایی تایم نیز پاپ فرانسیس را اعلام کرده بود “شخص سال” در مقاله ای با تمجید از او “آگاه و ماهر” رویکرد.

اخبار مرتبط  انگلیس می گوید گذرنامه های BNO برای هنگ كونگرس پس از تهدید چین به رسمیت شناختن آنها در ردیف شهروندی ، "قانونی" است - RT World News
همچنین در rt.com
پاپ با انتقاد از سرمایه داری و بی عدالتی ها از دیدگاه WOKE در مورد جهان پس از Covid اما برای نامه نامناسب TITLE گرم می شودآخرین اظهار نظرهای پاپ فرانسیس نیز گسست از موضع قبلی وی در مورد ازدواج همجنس گرایان است. او در حالی که هنوز اسقف اعظم بوینس آیرس بود ، مخالف اقدامات قانونی در زمینه ازدواج قانونی همجنس گرایان در سال 2010 بود. “روی بهشت ​​و زمین”، منتشر شده در سال 2013 ، او گفت که این یک خواهد بود “یک پسرفت انسانی” برای روابط همجنسگرایان برابر با ازدواجهای دگرجنسگرایانه در قانون باشد.

پاپ فرانسیس به تازگی در سال 2018 ابراز نگرانی در مورد آنچه او عنوان کرد “مد روز” همجنس گرایی ، در حالی که می گفت از روحانیون همجنسگرا در کلیسای کاتولیک استقبال نخواهد کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *