پاپ فرانسیس شامل اولین آمریکایی سیاه پوست ، منتقد برجسته ترامپ ، در میان 13 کاردینال جدید است – RT World News

پاپ فرانسیس 13 کاردینال جدید را معرفی کرده است که برجسته ترین آنها اسقف اعظم واشنگتن دی سی ، ویلتون گریگوری ، اولین پیشوای سیاه پوست آمریکایی است که این افتخار را کسب کرده است.

از آنها در مراسمی در تاریخ 28 نوامبر تجلیل خواهد شد.

گریگوری با خدمت در شهرهایی از جمله شیکاگو و آتلانتا در سال 2019 به عنوان اسقف اعظم دی سی منصوب شد. مرد کلیسایی امسال وقتی به صراحت انتقاد کرد رئیس جمهور دونالد ترامپ به دلیل بازدید از امامزاده سنت جان پل دوم واشنگتن ، نام خود را به دست آورد.

معترضان Black Lives Matter برای اعتراض به خشونت پلیس در مرکز شهر دی سی جمع شده بودند و باید توسط مأموران اجرای قانون ، که گفته می شود با گاز اشک آور ، پراکنده می شوند ، برای اینکه ترامپ و بانوی اول به طور امن از کلیسا بازدید کنند ، پراکنده می شوند. منتقدان رئیس جمهور را به تشویق درگیری خشونت آمیز بین پلیس و شهروندان صرفاً برای دستیابی به یک فرصت عکس متهم کردند.

اخبار مرتبط  چین قول یک پاسخ "ضروری" به سفر دریادار آمریکایی به تایوان را می دهد - اخبار RT جهانی
همچنین در rt.com
پاپ فرانسیس از اتحادیه های مدنی همجنسگرایان در تغییر موضع کلیسای کاتولیک حمایت می کندگریگوری گفت که آن را پیدا کرده است “گیج کننده و مذموم” که “هر مرکز کاتولیک” به خودش اجازه می دهد باشد “بنابراین بسیار بد مورد سو mis استفاده و دستکاری قرار گرفت.” پاپ ژان پل دوم – که پس از مرگ به عنوان قدیس مقدس شناخته شد – بوده است “مدافع سرسخت حقوق و کرامت انسانها” او اضافه کرد.

“او مطمئناً این کار را نخواهد کرد [have] چشم پوشی[d] استفاده از گاز اشک آور و دیگر عوامل بازدارنده برای سکوت ، پراکنده کردن یا ترساندن آنها برای یک فرصت عکس در مقابل یک مکان عبادی و صلح ، “ گریگوری ادامه داد.

در نظرات عمومی دیگر ، گریگوری از کسانی که تمجید کرده اند تمجید کرده است “برای اعتراض به بی عدالتی به خیابان ها بروید” هرچند او ادعا کرده است که او حزبی نیست.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *