پاپ فرانسیس پس از اظهارنظرهای جنجالی ، به مقایسه کاردینال کودک متخلف متهم به عیسی متهم کرد – RT World News

پاپ فرانسیس بعد از اینکه در مقایسه کاردینال پل ، اخیراً از پنج جرم سوءاستفاده جنسی کودک در دهه 1990 ، با خود عیسی مسیح تبرئه شد ، با انتقاد شدید روبرو شد.

پاپ در هنگام تشییع که روز سه‌شنبه در محل اقامت خود در سانتا مارتا برگزار شد ، برای کسانی که رنج می بردند دعا کرد “آزار و شکنجه ای که عیسی متحمل شد ،” از جمله کسانی که مورد آن قرار گرفته اند “جملات ناعادلانه”

این پیام تنها ساعاتی پس از آن صورت گرفت که بالاترین دادگاه استرالیا ، کاردینال جورج پل ، وزیر پیشین اقتصاد واتیکان 78 ساله ، از سوءاستفاده جنسی کودکان در یکی از موارد بسیار مشهور در کلیسای کاتولیک تا به امروز تبرئه کرد.
همچنین در rt.com
محکوم ترین روحانی کاتولیک به جرم سوءاستفاده جنسی در کودکان محکوم می شود پس از تجدید نظر در تصمیم یکجانبه ، از زندان آزاد شودپاپ همچنین در خطبه ای که به صورت آنلاین پخش می شود ، اظهارات خود را با توئیتی در مورد افرادی که رنج می برد ، دنبال کرد “کسی این کار را برای آنها داشت.”

وی گفت: “در این روزهای عاشورا ، ما شاهد آزار و اذیت و آزار و اذیت هایی که عیسی در آن متحمل شده بود ، و چگونه او را بی رحمانه قضاوت کردند ، حتی اگر او بی گناه بود. بیایید امروز #PrayTogether را برای همه کسانی که به دلیل مجازات ناعادلانه به دلیل اینکه کسی (شخصی) به خاطر این مجازات متحمل شده باشد ، متحمل می شود ، “ او نوشت.

فرانسیس نام Mass را در Mass یا توییت ذکر نکرد ، اما زمان اظهار نظر باعث ناراحتی بسیاری از افراد آنلاین شده است. “چطور جرات می کنید پل را با عیسی مقایسه کنید ،” یک کاربر توییتر را به روشنی نوشت. “ذکر قربانیان نیست ،” عصبانیت دیگری بود واکنش.

اخبار مرتبط  پاریس تکذیب کرد که گوائو در سفارت فرانسه در کاراکاس پنهان شده است زیرا ونزوئلا خواستار تحویل وی شد - RT World News

تیم مینچین ، کمدین و نوازنده استرالیایی از جمله کسانی بود که می خواست انتقاد کند.

بسیاری از آنها برای تصحیح زبان پاپ در مقایسه ای که بین پل و عیسی انجام داد ، به درد و رنج های بزرگی رفتند و اظهار داشتند که پل معصوم نیست ، صرف اینکه وی به دلیل یک فنی قانونی آزاد شده است ، مقدمه شک است.

در همین حال ، واتیکان از تبرئه استقبال کرد و پل را به خاطر داشتن تمجید کرد “منتظر بودیم که حقیقت مشخص شود” در حالی که استراحت می کند “تعهد به پیشگیری و پیگیری همه موارد سوءاستفاده علیه افراد زیر سن قانونی.”

پل به عنوان شماره سه در سلسله مراتب واتیکان خدمت می کرد ، و همچنین متهم به مدیریت امور مالی مقدس بود و همچنین ریشه کن فساد در کلیسا بود.

احتمالاً کاردینال خیلی قدیمی است تا بتواند جایگاه خود را با مجالس مقدس از سر بگیرد ، اما بخش انضباطی داخلی واتیکان ، جماعت دکترین ایمان ، اکنون در نظر دارد که آیا دستور دادگاه غیر مجاز را صادر کند یا خیر.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *