پاکستان جلسه گروه منطقوی Covid-19 را خنثی کرد و با اعتراض به اینکه هند مسئولیت کنفرانس را برعهده دارد – RT World News

اسلام آباد جلسه‌ای از انجمن همکاریهای منطقه ای آسیای جنوبی (SAARC) را برای گفتگو درمورد پاسخ جمعی به Covid-19 تحریم کرده است و اصرار دارد که این کنفرانس به جای دهلی نو ، توسط دبیرخانه رسمی آن اداره شود.

در حالی که سازمان “بستر مهمی برای همکاری های منطقه ای فراهم می کند ،” آخرین جلسه بین مقامات تجارت “فقط می تواند مؤثر باشد اگر به عهده دبیرخانه SAARC باشد ،” سخنگوی دفتر امور خارجه پاکستان روز چهارشنبه با اشاره به نپال ، که هماهنگ کننده بلوک منطقه ای هشت نفره است ، گفت.

از آنجا که دبیرخانه SAARC بخشی از کنفرانس ویدیویی امروز نبود ، پاکستان تصمیم به شرکت در این انتخابات نداد.

این نشست مجازی اوایل روز چهارشنبه برای بحث و تبادل نظر در مورد استراتژی مشترک منطقه ای برای مبارزه با همه گیر کروناویروس ، دومین کنفرانس اینچنینی از مارس برگزار شد. فراخوان قبلی – جایی که هر هشت کشور عضو در آنجا حضور داشتند – پس از یک وقفه چهار ساله از SAARC ، ناشی از اختلاف نظر شدید بین اسلام آباد و دهلی نو در مورد حمله تروریستی سال 2016 در منطقه مورد مناقشه کشمیر بود که 19 سرباز هندی را کشته است.

اخبار مرتبط  هواپیمای بدون سرنشین باورنکردنی VIDEO بزرگترین گردهمایی جهان از لاک پشت های دریایی سبز در معرض خطر را نشان می دهد - RT World News
همچنین در rt.com
پاکستان پس از فراخوان مودی برای همکاری ، پایان یافتن وقفه 4 ساله با بلوک آسیای جنوبی ، در مورد استراتژی منطقه ای Covid-19 توافق کرداسلام‌آباد در ادامه توضیح داد كه مشاركت با SAARC از سرگیری دبیرخانه آن تنها از سر خواهد گرفت “این امکان وجود دارد تا در هر رویداد یا فعالیتی که تحت نظارت SAARC برگزار می شود ، نقش موظف خود را ایفا کند.” با این حال ، پاکستان جلسه‌ای آینده را بین وزرای بهداشت اعضای SAARC پیشنهاد داده است و این ایده را به همتایان در سریلانکا ، بنگلادش ، نپال ، بوتان و مالدیو پیشنهاد کرده است ، اما هنوز هند یا افغانستان را در این برنامه قرار نداده است.

نخست وزیر هند نارندرا مودی در تلاش برای هماهنگی پاسخ به همه گیری با همسایگان آسیای جنوبی پیشگویی کرده و از اعضای SAARC خواسته است تا “مثال زدن” برای جهان ، اما اسلام آباد هرگونه نقش رهبری بزرگتری را برای دهلی نو در این حوزه انتخاب کرده است.
همچنین در rt.com
همزمان با قفل شدن هند در مورد coronavirus ، کارخانه تعصب غربی کار اضافه کاری داردمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *