“پایان روابط” ایالات متحده با سازمان بهداشت جهانی

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا را با متهم كردن سازمان كنترل كامل در چین به تحت كنترل كامل چین ، همه روابط را با WHO قطع كرد و گفت كه بودجه آمریكا به سایر اقدامات بهداشت عمومی هدایت می شود.

“ما امروز روابط خود را با WHO خاتمه خواهیم داد.” ترامپ روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی در باغ گل سرخ کاخ سفید اعلام کرد. او گفت که WHO بود “فشار” توسط چین برای گمراه کردن جهان در مورد تاج ویروس ، مانع از واکنش ایالات متحده و جهانی و در نتیجه صدها هزار مرگ در سراسر جهان – از جمله بیش از 100000 آمریکایی.
همچنین در rt.com
هنگ کنگ “دیگر خودمختار نیست” می گوید پومپئو که اعتراف کرد سیستم تغییر در چین شکست خوردبه عنوان نمونه ، ترامپ توصیه های WHO را در مورد ممنوعیت سفر در اوایل سال جاری ، و انتقاد از تصمیم خود مبنی بر متوقف کردن پروازهای ورودی از چین ذکر کرد. تقریباً در همه کشورها علاوه بر تاکتیک های سبک قفل به سبک چینی ، قصد مسافرت هوایی را نیز متوقف کردند و این امر باعث کند شدن شیوع بیماری تنفسی می شود.

“اکنون جهان به دلیل سوء رفتار دولت چین رنج می برد.” ترامپ افزود.

ترامپ دو هفته پیش نامه ای به مدیر کل WHO ، تدروس ادانانوم قبرسیوس ارسال کرده بود ، و خواستار آن بود که این آژانس “عمل خود را تمیز کنید” و به مدت 30 روز به این کار وی جسد را متهم كرد “نادرست و گمراه کننده” اظهارات در مورد coronavirus ، و انجام پیشنهادات پکن.

“تنها راه پیش رو برای سازمان بهداشت جهانی این است که اگر واقعاً بتواند استقلال را از چین نشان دهد … ما وقت تلف کردن نداریم.” او نوشت.

اخبار مرتبط  خوشه ملخ شامل مرکز اقتصادی و اقتصادی خارج از پایتخت هند (VIDEOS) - RT World News
همچنین در rt.com
“زمان زیادی برای هدر دادن نیست”: ترامپ به WHO 30 روز می دهد تا “پیشرفت های اساسی” را قبل از اینکه دائماً ایالات متحده بودجه را منجمد کنداعلامیه جمعه 20 روز پس از نامه ارسال می شود ، پیش از مهلت خود تحمیل.

“ما اصلاحاتی را که باید انجام دهد و مستقیماً با آنها درگیر است ، به تفصیل شرح داده ایم ، اما آنها از عمل خودداری کردند.” ترامپ گفت.

در بخشی از اختلاف با WHO ، ترامپ بودجه ایالات متحده را به WHO در ماه آوریل به حالت تعلیق درآورد. شماره شخصی WHO نشان می دهد که ایالات متحده 893 میلیون دلار – بین حق عضویت و کمکهای داوطلبانه – در بودجه خود در سال 2018-19 ، در مقایسه با 86 میلیون دلار از چین دریافت کرده است.

سازمان بهداشت جهانی با متعهد شدن به توقف بودجه ترامپ پاسخ داد “بررسی مستقل” که خواهد شد “بدون شک” نشان دادن “زمینه هایی برای بهبود” و “درس برای همه ما برای یادگیری ،” اما گفت تصمیم آمریکا پشیمان و ایجاد کننده است “شکاف بین ما” که می تواند توسط ویروس مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
همچنین در rt.com
“ویروس سوءاستفاده از ترک های بین ما”: WHO در پاسخ به قطع بودجه ترامپ ، به تحقیقات داخلی وعده می دهدعلاوه بر خروج از WHO ، ترامپ مجموعه جدیدی از اقدامات را با هدف علیه چین اعلام کرد ، از محدود کردن ورود دانشجویان و دانشمندان چینی گرفته تا بررسی توانایی شرکتهای چینی برای انجام تجارت در ایالات متحده.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *