پایتخت آلمان تظاهرات ضد قفل را ممنوع اعلام کرد ، محکوم کردن “منکران و افراط گرایان جناح راست” – RT World News

مقامات برلین اعتراض آتی را علیه اقدامات خنثی سازی Covid-19 ممنوع اعلام کردند و گفتند که راهپیمایی ها به عنوان مرحله ای برای افراط گرایان راست گرا و “منکران” از همه گیری مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

برگزار کنندگان 29 آگوست “مجمع برای آزادی” در مرکز برلین 17000 تظاهرکننده ثبت کرده بودند. دولت محلی می گوید که پلیس برای جلوگیری از تجمع ، نیروی انتظامی را وارد خواهد کرد ، زیرا شرکت کنندگان در راهپیمایی قبلی “عمدا قوانین را زیر پا گذاشت” برای پوشیدن ماسک و مسافت اجتماعی.

“ما هنوز در وسط یک بیماری همه گیر با افزایش آمار عفونت هستیم ،” آندریاس گیزل ، وزیر کشور برلین روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت.

“این یک تصمیم علیه آزادی اجتماعات نیست ، بلکه تصمیمی به نفع حمایت از عفونت است.” وزیر گفت ، افزود که برلین نباید باشد “سوء استفاده بعنوان مرحله ای برای منکران تاج … و افراط گرایان راست گرا.”
همچنین در rt.com
اقتصاد آلمان با شدیدترین افت در رکورد مواجه شددر حدود 20،000 نفر در اول ماه آگوست علیه اقدامات ضدحمله راهپیمایی کردند ، از جمله آزادی خواهان مدنی ، مشروطه خواهان ، فعالان ضد واکسیناسیون و حامیان جنبش رایشسبورگ ، که برخی از دولت های ایالتی آلمان آنرا راستگرا می دانند. گیسل گفت برخی از راهپیمایان ، طبق خواست پلیس ، از پوشیدن روکش صورت یا فاصله 1.5 متری خودداری کردند.

اخبار مرتبط  هواپیمای باری پس از سقوط در فرودگاه موگادیشو به مانع شخم می خورد (عکس) - RT World News

وزیر عضو حزب سوسیال دموکرات (SPD) است که سنا – هیئت حاکم – پایتخت آلمان را کنترل می کند ، که به عنوان یک دولت فدرال نیز اداره می شود. حزب مخالف آلترناتیو برای آلمان (AfD) گفت این ممنوعیت حقوق برلین ها را نقض می کند.

“سنا پایمال به حقوق اساسی است ،” شعبه برلین حزب در بیانیه ای گفت ، خواستار راهپیمایی در دروازه براندنبورگ شد.
همچنین در rt.com
دانش آموزان ، معلمان 41 مدرسه در پایتخت آلمان کمتر از 2 هفته پس از بازگشایی به کرونا ویروس آلوده شده اندانستیتوی روبرت کوچ آلمان در هفته های اخیر از افزایش موارد Covid-19 خبر داد ، در طی 24 ساعت گذشته بیش از 1500 عفونت جدید ، 66 مورد از آنها در برلین. از زمان شیوع پایتخت تاکنون تقریباً 11000 مورد و 225 مرگ و میر صورت گرفته است ، در حالی که آلمان به طور کلی بیش از 236000 مورد و بیش از 9.200 مرگ و میر گزارش کرده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *