پدافندهای هوایی سوریه “حمله اسرائیل” را دفع کرد ، و چندین موشک “خصمانه” بر سر دمشق فرو برد

به گزارش خبرگزاري سانا سوريه ، پدافند موشکي سوريه در پاسخ به حمله هواپيماهاي جنگي اسرائيل ، با متوقف كردن چند موشك بر فراز دمشق از هواي لبنان پرتاب كرد.

تصویری به صورت آنلاین ظاهر شده است که گفته می شود سپر موشکی سوریه برای شلیک موشک ها فعال شده است ، گزارش شده که توسط نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) از فضای هوایی لبنان شلیک شده است.

گزارش های تأیید نشده ای وجود دارد مبنی بر این که حداقل سه پایگاه نظامی در خارج از پایتخت سوریه ، دمشق ، در اثر حمله ای که در اوایل صبح دوشنبه به وقت محلی انجام شد ، تحت آتش سوزی قرار گرفتند.

“انفجارهای بیشمار” گزارش شده است که این شهر را لرزاند ، و هنوز مشخص نیست که آیا خسارت وارد شده است یا خیر.

بنا بر گزارش ها ، این انفجارها در مجاورت فرودگاه دمشق نیز شنیده شده است ، اگرچه مشخص نیست که این فرودگاه مورد نظر بوده است یا خیر.

این حمله در حالی صورت گرفت که جهان اسلام روزهای اول ماه رمضان ، ماه مقدس روزه اسلام را جشن می گیرد که از 23 آوریل در غروب آفتاب آغاز شد.

اخبار مرتبط  بلاروس در میان اعتراضات گسترده پس از انتخابات ، تمرینات نظامی را در مرزهای غربی خود انجام خواهد داد - RT World News

اسرائیل به طور مرتب قلمرو سوریه را به بهانه هدف قرار دادن مواضع ایرانیان در آنجا غرق می کند ، در حالی که دمشق محکوم به حمله به عنوان نقض آشکار تمامیت ارضی خود است.

IDF معمولاً در مورد حملات بمبگذاری برون مرزی خود اظهار نظری نمی کند.

در حالی که تل آویو به ندرت حملات هوایی خود را تصدیق می کند ، سال گذشته نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در مورد دولت یهودی که انجام داده فریاد زد “صدها” عملیات در سوریه برای جلوگیری از دستیابی به ایران در کشور ویران جنگ ، گرچه مشاوران نظامی ایران به دعوت دمشق در آنجا حضور دارند.

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *