پدافند هوایی سوریه حمله موشکی “خصمانه” به حومه حلب را خنثی کرد

خبرگزاری سانا گفت: سپر دفاع هوایی سوریه برای رهگیری موشک هایی که منطقه جنوب شرقی حلب را هدف قرار می دهند ، فعال شد. طبق گزارش ها ، این موشک ها توسط یک هواپیمای “خصمانه” پرتاب شده اند.

این حمله به حوالی ساعت دوشنبه 22:32 به وقت محلی صورت گرفت. یک منبع نظامی با استناد به سانا گزارش داد که پدافند هوایی این کشور هواپیمای دشمن را در حال نزدیک شدن به دومین شهر بزرگ کشور از شمال شرقی آتریا ، شهری در نزدیکی حما ، در غرب منطقه “صفیرا” در حومه حلب مشاهده کرد.

در اثر این حمله چندین انبار نظامی در صفیرا تحت آتش قرار گرفتند که پدافند هوایی در تلاش برای شلیک پرتابه های ورودی بود.

معلوم نیست که در اثر اعتصاب این تسهیلات آسیب دیده باشد ، با گزارش سانا که ارزیابی تأثیر هنوز ادامه دارد. همچنین گزارش هایی منتشر شده مبنی بر اینکه یک مرکز تحقیقاتی واقع در همان منطقه در حمله موشکی آشکار قرار گرفته است.

اگرچه هیچ یک از طرفین مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است ، اما به الگوی بمب گذاری هایی که اسرائیل مرتباً علیه آنچه ادعا می شود انجام می دهد متناسب است. “مواضع ایرانی” داخل خاک سوریه

اخبار مرتبط  Erdogan’s Erdogan FUMES over Israel & ‘همكاران’ در مجمع عمومی سازمان ملل - RT World News

تل آویو به طور معمول در مورد عملیات های فردی اظهار نظر نمی کند ، اما اخیراً اعلام کرده است که می تواند حملات خود را در سوریه افزایش دهد که دمشق آن را درگیری بر تمامیت ارضی خود می داند.

“ما از مسدود كردن تحریم های ایران در سوریه جلوگیری كردیم تا آن را مجبور كنیم از آنجا خارج شود ، و ما متوقف نخواهیم شد … ما ادامه خواهیم داد كه جنگ را به سرزمین دشمن ببریم.” وزیر دفاع اسرائیل ، نفتالی بنت ، روز سه شنبه گفت ، زیرا به نظر می رسد دخالت اسرائیل در حمله های اخیر را تصدیق می کند.
همچنین در rt.com
موشکهای شلیک شده توسط هلیکوپترهای اسرائیلی در اماکن نظامی سوریه – رسانه های دولتیبه گزارش تایمز اسرائیل ، حمله دوشنبه به ششمین اعتصاب اعتراض آمیز توسط تل آویو در دو هفته گذشته انجام شده است.

در یورش اولیه صبح روز جمعه ، بالگردهای اسرائیلی تعدادی از مواضع نظامی را در استانهای قنیطرا و درعا در جنوب سوریه به زمین زدند. گزارش شده است که اعتصابات وارد شده است “آسیب مادی محدود ،” طبق گفته سانا

این اتفاق پس از آن رخ داد که در حمله دو اسرائیل روز دوشنبه گذشته ، که در اثر حمله هوایی لبنان آغاز شد ، سه غیرنظامی کشته و چندین زخمی شدند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *