پرتغال ، اتریش و انگلیس اعلام کردند که در حالی که اروپا به طور فزاینده ای در میان اعتراضات شدید محدودیت های Covid-19 را سخت تر می کند – RT World News

پرتغال به آخرین کشور اروپایی تبدیل شده است که محدودیت های جدید ویروس کرونا را اعلام کرده است ، زیرا اتریش و انگلیس نیز در میان واکنش های عمومی در سایر ایالت هایی که موج دوم Covid-19 مجبور به قرنطینه شده اند ، آماده قفل شدن هستند.

در پرتغال به مردم دستور داده شد که به جز کار ، مدرسه یا خریدهای ضروری در خانه بمانند ، در حالی که شرکت ها هر جا ممکن باشد به کار از راه دور روی خواهند آورد.

اقدامات جدید قفل شدن قرار است از 4 نوامبر اعمال شود و بلافاصله نزدیک به 70 درصد از جمعیت 121 شهرداری را تحت تأثیر قرار خواهد داد. نخست وزیر آنتونیو کوستا هشدار داد که در صورت ادامه روند افزایش عفونت های ویروس کرونا ، مناطق بیشتری می توانند به این لیست اضافه شوند.

ماه بسیار سختی پیش رو داریم. به احتمال زیاد ما تعداد بیشتری شهرداری اضافه خواهیم کرد تا اینکه دفعه بعد از آن لیست خارج شویم.

در حالی که پرتغال تاکنون تعداد 2،507 مورد مرگ نسبتاً کم را ثبت کرده است ، تعداد روزانه عفونتهای جدید در طی روزهای گذشته به بیش از 4000 مورد افزایش یافته است ، در مجموع 1،972 نفر در بیمارستان بستری شده و کشور به تدریج از بخش های مراقبت ویژه خارج می شود.

ادامه مطلب

“اگر کاری انجام نشود ، افزایش عفونت ها به طور حتم ما را به یک وضعیت از کار افتادن سیستم بهداشتی ما سوق می دهد ،” کوستا افزود ، با استدلال در مورد قفل در انگلستان که نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون ساعاتی قبل اعلام کرد ، تکرار کرد.

در انگلستان ، از 5 نوامبر تا حداقل 2 دسامبر ، افراد فقط به دلایل خاص از جمله تحصیل ، کار ، ورزش ، خرید لوازم ضروری یا مراقبت از افراد آسیب پذیر مجاز به بیرون رفتن هستند. بارها و رستوران ها تعطیل می شوند و فقط مجاز به فروش غذای آماده هستند. تمام تجارت غیرضروری نیز متوقف خواهد شد. با این حال ، مغازه های ضروری ، مدارس و دانشگاه ها باز خواهند ماند.

اخبار مرتبط  امارات متحده عربی اولین ماموریت بین سیارهای خود و اولین ماهواره هواشناسی مریخ - RT World News را راه اندازی کرد

در اتریش ، یک قفل عمومی در 3 نوامبر آغاز می شود ، و تا دسامبر هر شب از ساعت 20 تا 6 صبح ممنوعیت رفت و آمد منقبض می شود.

همه رستوران ها ، کافه ها و کافه ها به جز خدمات تحویل و تحویل کالا بسته خواهند بود. تئاترها ، موزه ها و سالن های ورزشی ، همچنین مهد کودک ها و مدارس ابتدایی نیز تعطیل می شوند ، در حالی که دبیرستان ها و دانشگاه ها به آموزش از راه دور روی می آورند.

حتی اگر سیستم مراقبت های بهداشتی اتریش یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان است ، و تعداد بیماران Covid-19 که در حال حاضر به درمان در بیمارستان نیاز دارند تنها 1867 بیمار است ، کورز هشدار داد که “اگر اکنون اقدام نکنیم ، ظرفیت مراقبت های ویژه ما بیش از حد خواهد شد.”

ما این تصمیم را سبک نگرفتیم اما ضروری است … ما نمی توانیم بگوییم که مردم چقدر از این اقدامات حمایت می کنند و تأثیر آنها چقدر قوی خواهد بود
همچنین در rt.com
موانع در مادرید ، درگیری در بارسلونا ، غارت در لوگرونو در حالی که اعتراضات ضد قفل اسپانیا را گرفته است (VIDEOS)هزاران نفر در خیابان های شهرهای اروپا در حال راهپیمایی هستند و معتقدند که این محدودیت ها بیش از حد است ، در حالی که خسارت اقتصادی برای مشاغل قابل تحمل نیست. معترضان ضد قفل در اوایل این هفته پس از اعمال مقامات منع رفت و آمد شبانه از جمله اقدامات جدی علیه Covid-19 ، اوایل این هفته معترضان ضد قفل با پلیس درگیر شدند. درگیری ها بعداً در اسپانیا از جمله مادرید و بارسلونا اتفاق افتاد ، جایی که معترضین سعی داشتند موانع را برپا کنند قبل از اینکه توسط پلیس متفرق شوند. در همین حال ، روز شنبه تظاهرات مسالمت آمیز علیه قفل قفل در لندن و وین برگزار شد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *