پرتغال با تصدی ریاست شورای اروپا ، وعده بهبودی Covid “عادلانه ، سبز و دیجیتالی” را برای اتحادیه اروپا می دهد – RT World News

پرتغال کنترل شورای اروپا را به دست گرفت و در نقش خود به عنوان رئیس این گروه قول داد که بهبود اقتصادی پایدار را برای اتحادیه اروپا انجام دهد و به عنوان یک مذاکره کننده عادلانه بین انگلیس و اتحادیه اروپا عمل کند.

لیسبون توسط آلمان ریاست دوره ای را بدست آورد و تا ژوئن این شورا را رهبری می کند. نقش رهبری ، که مسئولیت ریاست شورای وزیران را بر عهده دارد ، هر شش ماه یکبار بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا تغییر قدرت می یابد. دوره پرتغال به طور رسمی از 1 ژانویه 2021 آغاز شد.

یک وب سایت اختصاص داده شده به نقش جدید پرتغال توضیح داد که این کشور متعهد به پیگیری است “بهبود عادلانه ، سبز و دیجیتالی” در حالی که اتحادیه تلاش می کند تا از اقدامات مخرب اقتصادی Covid بازگردد ، ابراز امیدواری کرد اقدامات انجام شده طی شش ماه آینده “چرخه جدیدی را در اروپا آغاز کنید.”

هدف نهایی اطمینان از این امر خواهد بود “آب و هوای دوگانه و انتقال دیجیتال به طریقی فراگیر ، بدون رها کردن کسی ، در حالی که به بعد اجتماعی همه گیری پرداخته می شود ،” بیانیه ای در مورد برنامه اقدام پرتغال توضیح داده شده است.

ادامه مطلب

به طور خاص ، لیسبون گفت که این هدف برای دستیابی به چشم انداز مشخص شده توسط ستون حقوق اجتماعی اروپا ، که خواستار فرصت برابر ، دسترسی بیشتر به بازار کار ، ورود و حمایت اجتماعی در منطقه اقتصادی اتحادیه است ، پیش خواهد رفت.

اخبار مرتبط  پومپئو پس از تأخیر در وضعیت دریافتی ناظر به وضعیت تایوان ، وضعیت WHO را به دلیل طرفداری از چین متهم کرد - RT World News

ریاست جمهوری پرتغال از ایجاد اتحادیه بهداشت اروپا حمایت خواهد کرد ، اتحادیه اروپا که وظیفه هماهنگی پاسخ اتحادیه به بحران های بهداشت عمومی را دارد و همچنین واکسن ها را به کشورهای عضو و کشورهای خارج از کشور تولید و توزیع می کند. لیسبون متعهد شد اطمینان حاصل کند که واکسن های Covid-19 در دسترس همه اعضای اتحادیه اروپا و همچنین ضعف آن است “عمومی و رایگان”

از ریاست جمهوری همچنین برای تقویت استفاده خواهد شد “ارزشهای اساسی” توسط بلوک برگزار می شود ، و فعالانه مخالفت خواهد کرد “همه انواع تبعیض ، باعث تکثر در رسانه ها و مبارزه با اطلاعات نادرست می شود.”

پیمایش روابط با انگلیس پس از خروج رسمی آن از بازار اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی یکی دیگر از اولویت های اصلی پرتغال است. لیسبون گفت که آن را جستجو خواهد کرد “تصویب قطعی” توافق نامه تجارت موقت هفته گذشته که هر دو طرف به توافق رسیدند ، و با شروع یک “مشارکت قوی” بین انگلیس و بروکسل “در زمینه های اقتصادی ، ژئوپلیتیکی و امنیتی.”

بحران ویروس کرونا باعث ایجاد گوه بین بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد که با شروع انتشار ویروس در سراسر منطقه ، مرزهای خود را بستند و تجهیزات پزشکی را احتکار کردند. مذاکره در مورد بسته های بهبود اقتصادی نیز کار دشواری بوده است ، برخی از کشورهای عضو ابراز تمایل نکردند که در ارائه کمک های مالی به کشورهای آسیب دیده آسیب ببینند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *