پرتوهای هابل تصاویر غیر واقعی انفجار ابرنواختر را که 70 میلیون سال نوری از ما فاصله دارد ، برمی گرداند – RT World News

تلسکوپ فضایی هابل ناسا مرگ جنجالی یک ستاره را در فاصله 70 میلیون سال نوری با جزئیات باورنکردنی ثبت کرده است ، که به اندازه گیری سرعت انبساط جهان کمک خواهد کرد.

هابل پس از مشاهده انفجار فوق العاده درخشان در ژانویه ، در فوریه 2018 شروع به رصد این ستاره که SN 2018gv نامگذاری شده است ، کرد. در حقیقت ، این انفجار چنان درخشان بود که در واقع به اندازه انرژی در عرض چند روز از ستاره ما در طی چند میلیارد سال آزاد شد.

“هیچ نمایش آتش بازی خاکی نمی تواند با این ابرنواختر رقابت کند که توسط شکوه کم رنگ خود توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است.” آدام ریس ، برنده نوبل ، از موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) و دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور گفت.

هابل از این صحنه تماشایی عکس های فوری گرفته است که با زحمت به یک فیلم تبدیل شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=hB2QQyEyF5k

فیلم تایم لپس که تقریباً یک سال به طول می انجامد ، ابرنواختر نوع Ia را در کهکشان مارپیچی NGC 2525 به نمایش می گذارد.

این انفجار توسط یک ستاره کوتوله سفید بوجود آمد که با جدا کردن مواد از شریک ستاره دودویی خود به جرم بحرانی رسید و به اندازه کافی داغ شد تا بتواند همجوشی هسته ای را شروع کند و اساساً خود را به یک بمب اتمی بسیار قدرتمند تبدیل کند.

اخبار مرتبط  ایالات متحده تهدید می کند که موشک های ایرانی را در صورت حمل به ونزوئلا نابود می کند در حالی که واشنگتن با تحریم های جدید نفتی تهران را مورد انتقاد قرار می دهد - RT World News

جرم بحرانی این ستارگان به وضوح در یک محدوده مشخص تعریف شده است ، به این معنی که این نوع ابرنواختر ها از یک روشنایی از پیش تعیین شده برخوردار هستند که می تواند برای کیهان شناسان بسیار مفید باشد.

به همین دلیل ، این ابرنواخترها به عنوان “شمع های استاندارد” شناخته می شوند ، زیرا از آنها برای محاسبه فواصل در تاریکی فضا استفاده می شود ، زیرا ناظران نحوه کمرنگ شدن روشنایی را با گذشت زمان اندازه گیری می کنند.
همچنین در rt.com
گوش دهید: ناسا با تبدیل داده های تلسکوپ به موسیقی زیبا و دلهره آور ، سمفونی ستاره ها را به اشتراک می گذاردبا اندازه گیری فاصله این اجرام آسمانی می توان خصوصیات خاصی از فضای اطراف آنها را تعیین کرد ، مانند ترکیب شیمیایی خشن و روشنایی کهکشان اطراف.

هنگامی که آنلاین می شود ، تلسکوپ فضایی جیمز وب قادر خواهد بود حتی بیشتر از هابل را ببیند و امیدوارم آتش بازی های آسمانی تماشایی تری را بدست آورد. کاوشگر نسل بعدی قرار است در اکتبر 2021 پرتاب شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *