“پروژه تحقیقاتی” بودجه ارتش آمریكا بی سر و صدا ردیابی تلفن های همراه در سایت های نظامی روسیه و ساختمان های دولتی – رسانه – RT World News

گفته می شود دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده پرسنل در اماکن نظامی روسیه ، اماکن دولت و سفارتخانه های خارجی در مسکو توسط سایه محققانی که از نرم افزارهای تجاری در دسترس استفاده می کردند به عنوان بخشی از یک تحقیق با بودجه پنتاگون سایه انداخته اند.

براساس گزارش وال استریت ژورنال ، یک تیم تحقیقاتی مستقر در استارکویل ، می سی سی پی یک ابزار جاسوسی معروف و شناخته شده به نام Locate X را مستقر کرد تا از این تعداد 48 تلفن همراه که در 9 آگوست 2019 به صورت آنلاین باز می گشتند – روز بعد از قدرتمند بودن انفجار زمین آزمایش مخفی نیروی دریایی روسیه در نزدیکی شهر شمالی Severodvinsk را لرزاند.

آزمایش ردیابی ، که برای دانشگاه ایالتی میسیسیپی انجام شد ، ظاهراً برای ارتش آمریكا نشان داد كه چگونه می توان داده های تلفن در دسترس تجاری را به سمت دیگر اهداف از جمله جمع آوری اطلاعات با ارزش انجام داد.

WSJ با استناد به گزارش مطالعاتی ، با استفاده از داده های موقعیت یابی GPS معمولاً از برنامه های تلفن همراه مانند بازی ها یا سرویس های هواشناسی استخراج می شود ، آنها حرکات آن تلفن ها را طی یک دوره زمانی ردیابی می کردند.

بنا بر گزارش ها ، برخی از دستگاه ها به مسکو و سن پترزبورگ و همچنین Severodvinsk و Arkhangelsk – محل مراکز فرماندهی نظامی – سفر می کردند ، در حالی که دو دستگاه دیگر در کوبا و جمهوری آذربایجان مشاهده شده اند.

انتخاب هدف می تواند تا حدودی با ماهیت حادثه توضیح داده شود. انفجار سال 2019 باعث افزایش شدید تابش شد و قرائت ها پس از مدت کوتاهی به حالت عادی بازگشت.

مقامات روسی بعداً توضیح دادند كه یک نقص “موتور ایزوتوپ و پیشرانه مایع” در طی محاکمات آتش گرفته و باعث کشته شدن 5 نفر از کارمندان آژانس هسته ای روسیه “Rosatom” و مجروح شدن جدی تعدادی از کارمندان وزارت دفاع شد.

اما رازهای مربوط به این حادثه عناوین بین المللی وحشت زده را ایجاد می کند ، که ناشی از تئوری های توطئه است که مقامات در تلاش بودند تا چیزی کمتر از چرنوبیل دیگر را تحت پوشش خود قرار دهند.

WSJ نوشت ، این تلاش برای جمع آوری اطلاعات ، که توسط فرماندهی توسعه توانایی های نبرد ارتش ایالات متحده تأمین شده است ، محدود به نظارت بر ترکیبات نظامی در شمال روسیه نبود.

اخبار مرتبط  مأمور گشت زنی در حین اعتراضات وحشیانه پلیس بر سر "جورج فلوید مکزیکی" (ویدئو) آتش را تنظیم کنید - RT World News

محققان همچنین تلفن های موجود در ساختمان های دولت روسیه و مأموریت های دیپلماتیک خارجی در مسکو را ردیابی کردند. در حالی که خود ژورنال تأکید کرده بود که ردیاب ها نبودند “تحلیلگران هوش حرفه ای ،” آژانس های جاسوسی ممکن است اثر انگشت خود را بر روی این پروژه به جا گذاشته باشد.

خیابان بابل ، یک شرکت امنیت سایبری که ابزار ردیابی تلفن همراه را Locate X ساخته است ، محصولات خود را به تقریباً هر آژانس مهم دفاعی یا اطلاعاتی فروخته است – از جمله آنها سیا ، NSA ، DHS و فرماندهی سایبر آمریکا.

https://www.youtube.com/watch؟v=4FxJxaUxilM

WSJ می گوید Babel Street که داده های مشتری را که توسط شرکت ها و توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه برای نرم افزارهای اطلاعاتی مرتبط با اطلاعات استخراج شده اند ، بسته بندی می کند ، همچنین نرم افزار خود را به کانادا ، انگلستان ، استرالیا ، نیوزلند ، سنگاپور ، آلمان و دیگران فروخته است.

در حالی که افشاگری های WSJ به دور از هیجان انگیز نیست (ردیابی داده های تلفن همراه در جاسوسی امری عادی است) ، این در حالی است که ردیف Russiagate هنوز در حال تولید است.
همچنین در rt.com
چه کسی به “هکرهای روسی” احتیاج دارد؟ گزارش ، ناسازگاری سیا را مقصر دانست که در نقض Vault 7 مقصر استاین پرونده با بیان اینکه مسکو تلاش کرده است در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 دخالت کند و همچنین از نامزدی دونالد ترامپ نیز حمایت کند ، اخیراً چرخش جدیدی به دست آورده است. به نظر می رسد که اف بی آی آگاه بود که پرونده بدنام – که توسط کریستوفر استیل سابق جاسوسی انگلیس نوشته شده و از آن به عنوان بهانه ای برای لجبازی در کارزار ترامپ استفاده شده است – غیرقابل اعتماد است.

همچنین مشخص شد که نیویورک تایمز اطلاعات کاذب درباره کاوش “روسیهگیت” منتشر کرده است ، هنگامی که ادعا می شود تیم ترامپ در موارد متعددی با مقامات اطلاعاتی روسیه تماس گرفته است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *