پزشکان خواستار ایجاد آرامش در میان فشارهای رسانه ای نسبت به سندرم التهابی مرتبط با کووید 19 در کودکان هستند – RT World News

رسانه های غربی از داستان های مربوط به “بیماری مرموز” بر کودکان در انگلستان و ایالات متحده که گفته می شود با Covid-19 در ارتباط هستند ، غرق شده است. RT از تعدادی از متخصصان اطفال سوال کرده است که آیا دلیل نگرانی وجود دارد؟

روز دوشنبه ، انجمن مراقبت های ویژه کودکان در انگلستان (PICS) یادداشتی را برای پزشکان انگلیسی ارسال کرد و به آنها هشدار داد که در مورد افزایش موارد “حالت التهابی چند سیستم که نیاز به مراقبت های شدید دارد” که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود “کودکان در هر سنی” در چندین منطقه در سراسر انگلیس ، از جمله لندن. در ادامه خاطرنشان كرد كه علائم اين بيماري بود “سازگار با شدید Covid-19 ،” و به ویژه در آن دسته از جوانانی که قبلاً مثبت برای عروق رمان آزمایش کرده بودند ، مشاهده شد.

این خبر به سرعت توسط رسانه ها در سراسر انگلیس و همچنین در ایالات متحده جمع آوری شد که گزارش در مورد این گونه موارد را هم در بریتانیا و هم در حوضچه شروع کردند. گزارش شده است که پزشکان در استرالیا نیز هستند “گوش به زنگ،” به دنبال تحولات نگران کننده روزنامه نگاران عجله کردند که بیماری جدید را با بیماری همه گیر ویروس کروناویروس مرتبط سازند ، که تاکنون بیش از 3.2 میلیون نفر را آلوده کرده و بیش از 215000 نفر را در سراسر جهان جان باخته اند.

در برخی گزارش ها ، این سندرم به اسم بیماری کاوازاکی با عجله نشان داده شده است و باعث افزایش علاقه در طبیعت این اختلال سیستم ایمنی نادر ، که معمولاً کودکان کمتر از پنج سال را درگیر می کند ، باعث تب شدید و علائم ویروس می شود. در حقیقت ، یادداشت اولیه PICS فقط بیانگر این سندرم است “ویژگی های همپوشانی” با بیماری کاوازاکی آتیپیک.
همچنین در rt.com
رشد جدیدی را شوکه کنید ، زیرا کودکان در اثر سندرم مشابه Covid-19 بیمار می شوندرسانه ها گزارش جهانی دادند “افزایش تعداد” کودکانی که تحت تأثیر سندرم اسرارآمیز قرار دارند ، اگرچه داده های دقیقی از تعداد قابل توجهی حذف نشده است.

بنابراین ، آیا باید نگران پتانسیل شیوع گسترده این بیماری رمز و راز باشیم که ممکن است در جوانان در سراسر جهان تأثیر داشته باشد؟ و آیا واقعاً هیچ ارتباطی بین آن بیماری و Covid-19 وجود دارد؟

هراس واقعاً آشفتگی خواهد بود

براساس اعتقاد متخصصان كودكان ، برخلاف آنچه كه ممكن است از برخی خبرهای هشدار دهنده به نظر برسد ، جهان بعید است كه در آستانه بیماری همه گیر دیگر قرار داشته باشد. بیماری کاوازاکی – اگر واقعاً آن چیزی باشد که وجود دارد یا دارای ویژگی های آن است – تاکنون شناخته نشده است که به سرعت در میان جمعیت گسترش یابد.

“من انتظار شیوع کاوازاکی در کودکان را ندارم ، زیرا خود کاوازاکی نادر است ،” آنجلو راوللی ، استاد اطفال و مدیر برنامه اقامت کودکان در دانشگاه جنوا می گوید. “همچنین ، علیرغم این افزایش تعداد در [recent] هفته ها ، ما در حال صحبت کردن نیستیم [even] ده ها ، [let alone] صدها مورد. “

راوللی ، که همچنین رئیس روماتولوژی انستیتوی جیانینا گاسلینی ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای کودکان ایتالیا است ، اطمینان بیشتری را ارائه داد و گفت: سالانه پزشکان در آنجا فقط بین هفت تا نه بیمار مبتلا به بیماری کاوازاکی مشاهده می کنند.

پزشکان متخصص اعتقاد دارند که در حقیقت ، افزایش ناگهانی التهابات چند سیستمه در کودکان لزوماً ممکن است حتی با یک علت خاص در ارتباط نباشد.

اخبار مرتبط  نتانیاهو واشنگتن را به دلیل الحاق متوقف کرانه باختری متهم می کند ، می گوید ترامپ "مشغول کارهای دیگر است" - RT World News

ما هنوز نمی دانیم که آیا نمونه هایی که این روزها می بینیم بیماری کاوازاکی واقعی است یا خیر [cases]یا [cases of] بیماری مانند کاوازاکی ، که به معنای واسکولیت است. در حقیقت بسیاری از این کودکان علائم غیر معمولی بیماری کاوازاکی را نشان می دهند. “ راوللی هشدار می دهد. آن روولی ، استاد کودکان ، میکروب شناسی و ایمونولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ ، دانشگاه Northw West ، در آمریكا ، می گوید كه موارد اخیر توسط عوامل مختلفی ایجاد شده است.

“هنوز مشخص نیست که آیا این موارد در همان فرآیند ایجاد شده است یا اینکه بعضی از آنها ناشی از Covid-19 و برخی دیگر با یک شرایط دیگر مانند سندرم شوک سمی است که [the result of] یک عفونت باکتریایی ، “ او به RT گفت

پزشکان گفتند که بیماری کاوازاکی کاملاً قابل درمان است و در صورت تشخیص به موقع ، آسیب جدی نخواهد دید. متخصصان اطفال می گویند خطرناکترین عارضه آن ، آنوریسم عروق کرونر ، تا زمانی که وضعیت کودک به درستی اداره شود ، قابل پیشگیری است.
همچنین در rt.com
درمورد “بحران حقوق کودک” بعدی؟ گرتا تونبرگ کمک مالی برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 راه اندازی کرداکثر کودکان از عواقب قلب فرار می کنند [after-effects] اگر در 10 روز اول تب با گاماگلوبولین داخل وریدی درمان شوند ، “ رولی توضیح داد. و راوللی گزارش داد که ایتالیا ندیده است “هر مورد مهلک بیماری کاوازاکی” تا الان اصلاً

وحشت ناخواسته در بین والدین می تواند به مراتب سنگین تر از پزشكان باشد تا اینكه خود موارد بیماری را درمان كند. “ما نیازی به ایجاد وحشت در بین خانواده ها نداریم ، در غیر این صورت واقعاً آشفتگی خواهد بود.” استاد ایتالیایی هشدار داد.

بنابراین ، آیا Covid-19 درگیر است؟

در مورد پیوند بین علائم مانند کاوازاکی در کودکان و رمان تاج ویروس ، پزشکان هنوز به طور کامل مطمئن نیستند که آیا این بیماری وجود دارد یا خیر.

بیماری کاوازاکی دهه هاست که شناخته شده است – مدتها قبل از کووید -19. با این حال ، دانشمندان هنوز دلایل اصلی آن را نمی دانند. با گذشت سالها ، نظریه هایی در حال گردش است که بیماری را به نوعی عفونت ویروسی یا باکتریایی مرتبط می کند که می تواند محرک آن باشد. هیچ ویروس یا باکتری خاصی وجود نداشته است “به طور مداوم در ارتباط با سندرم” ، همانطور که راوللی بیان کرد.
همچنین در rt.com
در مورد فکر کردن: بچه های مدرسه چینی با کمک “کلاه های دوردست اجتماعی” به کلاس می آیند (عکس)با این حال ، اگر “قابل توجه” تعداد موارد اخیر به دلیل منطقی با coronavirus مرتبط است ، ممکن است به عنوان یکی از عفونت های شناخته شده شناخته شود “ممکن است مسئول بیماری کاوازاکی یا حداقل برخی از اشکال بیماری کاوازاکی یا بخشی از موارد آن باشد.” استاد ایتالیایی معتقد است.

رولی شکاک تر است. “Covid-19 ناشی از یک ویروس کاملاً جدید است ، و بیماری کاوازاکی به مدت 50 سال به خوبی شناخته شده است ، [so] بسیار بعید است که Covid-19 یک دلیل مهم در اکثر موارد باشد ، “ وی گفت ، وی می افزاید كه این ویروس در عوض توسط برخی از ویروس های هنوز ناشناخته انجام می شود كه ده ها سال است در جمعیت انسان گردش می كند.

خیلی زود به نظر می رسد که آیا این سندرم التهابی هیچ ارتباطی با Covid-19 یا پیش بینی اطمینان از آنچه که ما با آن روبرو هستیم ، ندارد. با این حال ، بعید به نظر می رسد که مواردی که تاکنون در بیماری های کاوازاکی مانند در کودکان وجود داشته ، پیشرو یک بیماری همه گیر باشد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *