پزشکان در حالی که ویروس کشنده ناشی از کنش دوباره در چین ظهور کرده است ، هشدار می دهند و تاکنون 7 نفر را کشته اند – RT World News

گویی Covid-19 کافی نبود ، پزشکان چینی هشدار می دهند که جمعیت این کشور توسط ویروس دیگری تهدید می شود. متخصصان می گویند ، این عفونت توسط گزش کنه منتقل می شود ، اما می تواند بین انسان نیز انتقال یابد.

ویروس SFTS در حال حاضر حدود 60 نفر را امسال در استان های جیانگ سو و آنهویی شرقی چین آلوده کرده است و هفت نفر از آنها جان باخته اند.

علائم عفونت بالقوه کشنده شامل تب ، سرفه ، خستگی ، حالت تهوع و استفراغ و همچنین کاهش گلبول های سفید است.

SFTS دقیقاً جدید نیست ، زیرا اولین موارد ابتلا به بیماری کنه در بخش های روستایی استان های هوبئی و هنان در سال 2009 گزارش شده است ، و ویروس شناسان چینی در سال 2011 بیماریزای خود را جدا کردند.

به گفته سیستم اطلاع رسانی چین در مورد کنترل و پیشگیری از بیماری ، میزان مرگ و میر در مورد بیماری دوباره در حال ظهور بین 16 تا 30 درصد است.

در حالی که این عفونت در درجه اول از طریق گزش کنه منتقل می شود ، انتقال بین انسان نمی تواند از این امر مستثنا شود ، شنگ جیفانگ ، پزشک یکی از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه ژجیانگ ، به گلوبال تایمز گفت و توضیح داد که می تواند از طریق خون یا مخاط منتقل شود.

اخبار مرتبط  استولتنبرگ ناتو ادعا می کند که خروج آمریکا از افغانستان آن را به کانون تروریست تبدیل خواهد کرد ، در مورد "حمله به میهن ما" هشدار می دهد
همچنین در rt.com
میزان مرگ و میر بسیار بالاتر از Covid-19: سفارت چین در قزاقستان نسبت به پنومونی خطرناک محلی هشدار دادشیوع همان ویروس در سال 2015 در ژاپن و کره جنوبی میزان مرگ و میر بیش از 30 درصد در هر دو کشور بود. شناخته شده است که این ویروس برای افراد مسن و یا مصون به سیستم ایمنی به ویژه مضر است.

پزشکان همچنین هشدار می دهند که نیش کنه یک مسیر مهم انتقال نه تنها برای SFTS ، بلکه سایر عفونت ها نیز می باشد. آنها می گویند هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد ، اگر مردم با احتیاط عمل کنند.

در سال 2018 ، سازمان بهداشت جهانی SFTS را در فهرست بیماری های اولویت بندی شده برای تحقیقات به همراه امثال ابولا ، سارس و زیکا قرار داد. این ویروس ها به دلیل پتانسیل بالای آنها برای ایجاد اورژانس بهداشت عمومی و نبود داروهای مؤثر یا واکسن بر علیه آنها از هم جدا شدند.

در ماه دسامبر ، ووهان چین مرکز مرکز شیوع کرونا ویروس شد ، و این بیماری به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و 19 میلیون نفر را آلوده و بیش از 719000 نفر را کشت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *