“پس از آن برای یک زن استعفا دهید؟” رئیس سازمان ملل پس از نقل قول سهام آژانس توسط آژانس که Covid-19 را با “جهان مردسالار” مرتبط می کند ، عصبانی می شود

سازمان ملل متحد پس از اینکه مدیران رسانه های اجتماعی آژانس گزارشی را از دبیرکل آنتونیو گوترش در مورد انتقال بیماری همه گیر ویروس کرونا با “مرد سالاری” به اشتراک گذاشتند ، تحت فشار قرار دادن “دستور کار” سیاسی قرار گرفته است.

گوترش سخنان افتتاحیه را در اواخر ماه گذشته در یک مراسم سالن مجازی شهر با سازمان های جامعه مدنی زنان ارائه داد. در حالی که سخنرانی طولانی مدت وی به تعدادی از موضوعات پیچیده – از جمله اختلافات در نیروی کار مراقبت های بهداشتی ، خشونت مبتنی بر جنسیت و حمایت از کارگران در اقتصاد غیررسمی – منجر شد ، حساب رسانه های اجتماعی سازمان ملل متحد ترجیح داد یک اظهار نظر در مورد “مردسالاری” با استناد به آن در یک توییت.

“همه گیری Covid-19 همان چیزی است که همه ما می دانیم نشان می دهد: هزاره های مرد سالاری منجر به جهانی تحت سلطه مردان و فرهنگ مردسالار شده است که به همه آسیب می رساند – زنان ، مردان ، دختران و پسران ،” سازمان ملل در آخر هفته گذشته توییتی نوشت و به نقل از بخشی از سخنرانی گوترش پرداخت.

این پست به زودی انبوهی از انتقادات را در پی داشت ، زیرا شهروندان خشمگین رئیس سازمان ملل را تعبیر کردند که مردان را مقصر بحران بهداشت می داند و با یک واژه چپگرا “بیدار” می کند.

“چرا سازمان ملل متحد بیدار سیاسی درباره مرد سالاری است؟” پرسید جیمز ولز ، نماینده سابق حزب Brexit در انگلیس ، نماینده مجلس وی افزود: “اگر این دستور کار انگلیس باشد ، انگلیس باید صدها میلیونی که به سازمان ملل متحد می دهد را بررسی کند؟ “اگر این برای مردان ناهمگن سفید مزاحم نبود.” “

گرچه گوترش در هیچ زمانی ادعا نکرد که مردان مسئول همه گیری هستند ، اما او استدلال کرد که کووید-19 “عمیق تر” نابرابری های جنسیتی موجود ، گفت: در حالی که زنان به طور کلی در معرض خطر کمتری از ویروس هستند ، “آنها به دلیل تغییر جهت بودجه و خدمات بهداشتی رنج می برند.”

“به عنوان مثال ، محروم کردن خدمات بهداشت مادر و باروری ، این فقط یک محصول ضد تولید است.” گوترش گفت. “مرگ و میر مادران بین سال های 2000 و 2017 تقریبا 40 درصد کاهش یافته است. اکنون نمی توانیم عقب نشینی کنیم ، اما نشانه هایی وجود دارد که به دلیل همه گیری ، به ویژه در کشورهای درگیر بحران ، نرخ ها دوباره در حال افزایش است. “

با این حال ، بسیاری از منتقدان نمی توانند بخشش کنند “مردسالاری” خط ، Guterres را به “به عنوان مثال” و استعفا داد تا اجازه دهد یک زن به عنوان رئیس سازمان ملل متحد وارد شود ، و ضربه ای را علیه سلطه مردان وارد کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  WATCH موشک Long March 8 مارس حامل 5 ماهواره پرواز اولیه را انجام می دهد - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *