پس از انفجار گسترده بیروت ، معترضان لبنان سعی می کنند داخل ساختمان پارلمان شوند – پلیس گاز گاز اشک آور را مستقر کرد – RT World News

جمعیت زیادی در نزدیکی ساختمان پارلمان لبنان جمع شده اند و دولت را به دلیل انفجار گسترده نیترات آمونیوم سرزنش می کنند. پلیس پس از پرتاب سنگ تظاهرکنندگان و تلاش برای شکستن موانع ، با گاز اشک آور واکنش نشان داد.

ویدئوی پخش زنده از خیابان ها نشان می دهد که پلیس شورش مسلح با سپرها را به جلو می برد تا جمعیت را از بیرون ساختمان پارلمان پراکنده کند زیرا گاز اشک آور هوا را پر می کند. معترضین که اکثراً برای محافظت از Covid-19 ماسک زده شده اند ، سنگ ها و پرتابه ها را مستقیماً به سمت نیروهای امنیتی پرتاب می کنند – که بعضی از آنها مستقیماً پرتابه ها را عقب می کشند – و از ترک خودداری می کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=sAUECbiyRVg

روز شنبه هزاران نفر در میدان شهدای بیروت ، جنب ساختمان مجلس ، با عصبانیت از دولت رئیس جمهور میشل عون و خواستار عدالت برای قربانیان انفجار روز سه شنبه که منجر به جان بیش از 150 نفر ، زخمی شدن هزاران نفر ، و تا 300،000 بی خانمان شد.

قطعاتی از آنچه که به نظر می رسد حسن نصرالله ، دبیرکل حزب الله ، و دیگر سیاستمداران لبنانی ، در ظهرهای معترضان توسط معترضین قرار گرفتند.

فیلم نشان می دهد که تظاهرکنندگان بیشتری از مار میخیل ، یکی از مناطقی که به دلیل انفجار تحت تأثیر قرار گرفت ، به سمت میدان حرکت می کردند. معترضین خواستار برکناری دولت هستند. این فاجعه در شرایطی رخ داد که شهروندان از ناراحتی اقتصادی ناراضی هستند.

اعتراض روز شنبه با معترضین سعی در نزدیک شدن به پارلمان و تلاش برای پیشبرد سد راه گذشته از موانع محافظت از ساختمان ، تنش زد.

اخبار مرتبط  رئیس WHO هشدار می دهد هرگز برای "كووید 19" "یك گلوله نقره" وجود ندارد - RT World News

رسانه های محلی صحنه را در مرکز بیروت عنوان کردند “میدان نبرد” ، وقتی معترضین از نیروهای امنیتی فرار می کنند و گاز اشک آور را به سمت آنها می اندازند. وسایل نقلیه اضطراری نیز در این منطقه دیده می شود.

پلیس به رویترز تأیید كرد كه گلوله‌ها پس از شنیدن تیراندازی در صحنه تظاهرات شلیك شده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، پوشش تلویزیونی همچنین نشان داد که چندین معترض به دلیل گلوله های لاستیکی به شدت مجروح شده اند.

معترضین سرانجام با حمله به مقر وزارت امور خارجه ، جایی كه آنها بنر آویزان كردن بیروت را تضعیف كردند و تصویری از میشل عون ، رئیس جمهور لبنان را شكستند.

نیترات آمونیوم که باعث انفجار گسترده در بیروت در روز سه شنبه شد ، در حال حاضر در حال بررسی است ، اما بسیاری پیش از این اعتقاد دارند که این امر ناشی از سهل انگاری است ، زیرا ماده شیمیایی بسیار انفجاری به مدت شش سال در بندر نگهداری می شد که اندکی نظارت و اقدامات امنیتی انجام نشده است. .

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *