پس از اینکه اسرائیل محموله های سوخت را متوقف کرد ، غزه تنها نیروگاه خود را خاموش کرد – RT World News

گفته می شود که بیمارستان ها و تأسیسات حیاتی پس از تعطیل شدن نیروگاه تنها در حماس ، غزه ، کمتر از یک هفته پس از تعلیق حمل و نقل سوخت اسرائیل به آنکلاوی فلسطین ، در معرض خطر هستند.

مقامات اسرائیلی پس از ده ها بالون آتش زا که از غزه پرتاب شده بودند ، این تصمیم را گرفتند که باعث آتش سوزی قلم مو در جنوب اسرائیل شد. ارتش اسرائیل هشدار داد كه تحمل حوادث بالون را نخواهد داشت و طی یك هفته گذشته حملات هوایی علیه مواضعی كه حماس و جناح های دیگر انجام داده است ، انجام داده است.

اسرائیل نگرانی های امنیتی را در مورد اعمال محدودیت ها در غزه ذکر می کند. محموله سوخت در 13 آگوست متوقف شد “با توجه به ادامه راه اندازی بادکنک های آتش زا از نوار به سمت [Israel] و تضعیف ثبات امنیتی ، “ وزارت دفاع گفت:

مقامات غزه گفتند که بسته شدن نیروگاه در روز سه شنبه باعث ایجاد اختلال در بیمارستان خواهد شد که باید به ژنراتورها اعتماد کرد.
همچنین در rt.com
هواپیماهای اسرائیلی به اهداف “تروریستی زیرزمینی” در غزه در پاسخ به حملات “بادکنک انفجاری” حمله می کنندجمعیت دو میلیون نفری غزه حدود شش ساعت برق دریافت کرده و به دنبال آن قطع شدن 10 ساعته برق. به گفته محمد ثابت ، يك مقام در شركت اصلي توزيع برق غزه ، پس از بسته شدن “منبع تغذيه ممكن است به تنها چهار ساعت در روز کاهش يابد.” خانه ها و مشاغل غزه برای تأمین هزینه های طولانی قطع برق به تولید کنندگان متکی هستند.

اخبار مرتبط  مدیر عامل صندوق نفتی یک تریلیون دلاری نروژ با صدور عذرخواهی از پرواز جت خصوصی - RT World News

مقامات اسرائیل همچنین تنها گذرگاه تجاری با غزه ، کریم شالوم را بسته و دسترسی به دریا را ممنوع کرده اند و به طور موقت ماهیگیری تجاری را خاموش کرده اند.

روز دوشنبه ، واسطه های مصری برای برقراری آرامش در اسرائیل و غزه مذاكره كردند ، اما بدون اینكه تصمیمی را اتخاذ كرده باشند ، ترك كردند. حماس می گوید: اسرائیل از درک های قبلی که با کمک مصر و قطر به دست آمده است ، احترام نمی گذارد و اسرائیل باید محاصره را کاهش دهد و پروژه هایی در مقیاس بزرگ را برای کمک به اقتصاد این محوطه فراهم کند. در حالی که اسرائیل می گوید این محاصره برای جلوگیری از قاچاق سلاح به غزه ضروری است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *