پس از تعیین شش رسانه رسانه ای چینی به عنوان مأموریت های خارجی ، پکن قول پاسخ به “ستم سیاسی” را داد – RT World News

پکن گفته است که برای مقابله به مثل با تصمیم واشنگتن در مورد مجبور کردن چندین سازمان خبری چینی برای ثبت نام به عنوان مأموریت های خارجی که در ایالات متحده فعالیت می کنند ، اقدامات مقتضی را انجام خواهد داد.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو اعلام کرد که وزارت امور خارجه شش رسانه مستقر در چین را که در ایالات متحده کار می کنند ، به عنوان مأموریت های خارجی برچسب گذاری می کند ، که سازمان ها را ملزم می کند کارمندان خود را در دولت ایالات متحده شناسایی کنند. وزیر امور خارجه ادعا کرد که این اقدام به کاهش تبلیغات چین کمک می کند.

در پاسخ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیان ، اقدامات واشنگتن را نادیده گرفت “ستم سیاسی” و ایالات متحده را به حفظ ذهنیت جنگ سرد متهم کرد.

ادامه مطلب

“چین پاسخی قانونی و ضروری خواهد داد” او گفت ، در حالی كه از آمریكا خواست تا “تغییر مسیر” و آن را معکوس کنید “محدودیت های نامعقول” تحمیل شده به رسانه های چینی.

تصمیم پمپئو تعداد کل مراکز فروش چینی را که مأموریت های خارجی قلمداد می شوند به 15 مورد می رساند.

دولت ترامپ همچنین تهدید کرده است که ویزای برخی از کارمندان این سازمانها را دریغ می کند و باعث می شود پکن اعلام کند در هنگام پردازش اسناد برای خبرنگاران آمریکایی در چین اقدامات متقابل را انجام می دهد.

در ماه مارس ، وزارت امور خارجه محدودیت های جدیدی را برای تعداد روزنامه نگاران که می توانستند در دفاتر شرکت های رسانه ای چین در ایالات متحده کار کنند ، تعیین کرد و این سقف را از 160 به 100 کاهش داد. پکن با اخراج خبرنگاران شاغل در نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال ، تلافی کرد و واشنگتن پست.

اخبار مرتبط  بولیوی مسا شکست در انتخابات را پس از شمارش سریع آرا نشان می دهد پیروزی قاطع برای سوسیالیست Arce - اخبار جهانی RT را می پذیرد

پس از چهار خروجی دیگر بود مأموریت های خارجی در ماه ژوئن ، انجمن روزنامه نگاران تمام چین وابسته به حزب کمونیست این تصمیم را به عنوان یک آتش سوزی تحریک کرد “سرکوب وحشیانه” این به توانایی خبرنگاران چینی در کار در ایالات متحده آسیب می رساند. وزارت خارجه این کشور نیز با پاسخ مستقیم تر ، از انتشارات آمریكایی خواسته است كه جزئیات كاركنان و فعالیت های خود در چین را در اختیار دولت قرار دهد.
همچنین در rt.com
پمپئو 6 سازمان خبری چین را به عنوان “مأموریت های خارجی” در مورد “تلاش های تبلیغاتی” در سرکوب رسانه های جدید برچسب گذاری می کندپس از اینکه ژائو لیجیان گفت که به هیچ روزنامه نگار چینی از ماه مه که واشنگتن اقامت آنها را به 90 روز با گزینه تمدید با تصویب دولت محدود کرد ، در ماه آگوست دوباره قول داد که تلافی کند.

در حال اوج گرفتن جنگ رسانه ای در میان اوج گیری تنش ها میان واشنگتن و پکن ، که عمدتا توسط دولت ترامپ انجام می شود ، به طور پیوسته افزایش یافته است. حملات بلاغی و سیاسی ایالات متحده شاهد افزایش عملیات نظامی در دریاهای جنوب و شرق چین ، افزایش فروش اسلحه به تایوان و هدف قرار دادن شرکت های فن آوری چینی – از ByteDance و Tencent به Huawei – با مجازات و ممنوعیت های آشکار است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *