پس از توافق های دوجانبه ایالات متحده ، پکن همکاری های حقوقی هنگ کنگ با واشنگتن را محدود می کند – RT World News

به دنبال تصمیم واشنگتن مبنی بر خاتمه سه توافق نامه دوجانبه با این شهر نیمه خودمختار ، چین به پیمان کمکهای قضایی بین هنگ کنگ و ایالات متحده پایان داد.

وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه گفت كه منطقه اداری ویژه هنگ كنگ به برخی از همکاریهای حقوقی خود با واشنگتن پایان می دهد.

“ما از طرف ایالات متحده می خواهیم كه تصمیم اشتباه خود را اصلاح كرده و از مداخله در امور داخلی چین متوقف شود.” سخنگوی وزارت ، ژائو لیجیان ، به نقل از رسانه های دولتی گفت:

تعلیق این پیمان ساعاتی پس از آن صورت می گیرد كه آمریكا اعلام كرد كه موافقت نامه هایی با هنگ كنگ راجع به استرداد فراریان و معافیت های مالیاتی کشتی ها انجام می شود.

دولت هنگ کنگ این تصمیم را ضد تولید دانست و گفت که چنین است “در روابط چین و ایالات متحده مشکلاتی ایجاد کنید ، و از هنگ کنگ به عنوان پیاده استفاده کنید.”
همچنین در rt.com
چین با اعمال مجازات های سناتورهای تد کروز ، مارکو روبیو و دیگران در انتقام از سیاست هنگ کنگ ، ایالات متحده را به تعویق انداختاخبار مرتبط  وزیر بهداشت بریتانیا می گوید ، هیچ مدرکی ساخته Covid-19 ساخته نشده است ، همانطور که ایالات متحده اصرار دارد که از آزمایشگاه ووهان بیرون آمده است - RT World News

وزارت امور خارجه آمریكا به عنوان بخشی از دستورالعمل اجرایی صادر شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ ، به توافق های دو جانبه پایان داد كه هدف آن مجازات كردن دولت هنگ كنگ و پكن براساس قانون جدید امنیت ملی مصوب این شهر نیمه خودمختار است.

در اوایل ماه جاری ، چین به تلافی محدودیت های اقتصادی که توسط واشنگتن علیه 11 مقام از جمله کاریر لام ، رئیس اجرایی هنگ کنگ ، متهم به سرکوب آزادی ها در این شهر شد ، تحریم هایی را برای چندین قانون گذار آمریکایی اعمال کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *