پس از حمله جده ، ولیعهد سعودی عهد کرد که “مشت مشتی” را به خطر بیندازد که امنیت پادشاهی را تهدید می کند – RT World News

محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، گفت که کسانی که امنیت و ثبات پادشاهی را به خطر بیندازند ، یک روز پس از حمله نارنجک به یک قبرستان غیر مسلمان در شهر جده ، با “مشت آهنین” ریاض روبرو می شوند.

“ما همچنان با مشت آهنین علیه هر کسی که فکر تهدید امنیت و ثبات ما را دارد ، ضربه خواهیم زد.” شاهزاده در یک سخنرانی خطاب به مجلس شورا ، ارگان عالی مشاوره پادشاهی گفت.

“ما به مقابله با هرگونه رفتار و ایده افراطی ادامه خواهیم داد ،“وی افزود. محمد بن سلمان گفت كه كشور وی ، زادگاه اسلام ، هرگونه اقدامات تروریستی را رد می كند و مصمم به مقابله با افراط گرایی است. وی همچنین از اصلاحات وزارت كشور و نیروهای امنیتی كه در سال 2017 آغاز شده است ، تمجید كرد ، كه به گفته وی تعداد آنها را كاهش داد. حملات تروریستی در پادشاهی “تا نزدیک صفر”
همچنین در rt.com
چندین مجروح در پی حمله به قبرستان غیر مسلمانان در جده ، عربستان سعودی در مراسم روز یادبودسخنان شاهزاده یک روز پس از زخمی شدن چندین نفر در حمله نارنجک به مراسم روز یادبود ، که در یک قبرستان غیر مسلمان در شهر جده در دریای سرخ برگزار شد ، بیان شد.

اخبار مرتبط  مدیر و وارث غول بسته بندی سبزیجات فرانسوی ، باندوئل کشته شده در حادثه ای مضر - RT World News

گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) این حمله را ادعا کرد ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه در واقع در پشت آن است ، ارائه نکرد. حمله به مراسمی با حضور دیپلماتهای خارجی از فرانسه ، انگلیس ، ایالات متحده ، ایتالیا و یونان ، تقریباً دو هفته پس از حمله با چاقو به یک نگهبان در کنسولگری فرانسه در جده صورت گرفت.

فرانسه در طی یک ماه گذشته شاهد تشدید تنش ها با جهان اسلام بوده است ، در میان سرکوب “اسلام رادیکال” در این کشور که بسیاری از معتقدان مسلمان به بهانه سرکوب نهادهای دینی خود توسط دولت اعتراض کردند. این سرکوب با سر بریدن یک معلم مدرسه در نزدیکی پاریس بر روی کارتون های حضرت محمد (ص) که وی در طی یک درس آزادی بیان به دانش آموزان خود نشان داد ، انجام شد. عربستان سعودی از کاریکاتورها انتقاد کرد اما همچنین گفت که آنها را رد می کند “هر تلاشی برای پیوند اسلام و تروریسم”.
همچنین در rt.com
تحقیقات پس از شلیک چند گلوله به سفارت عربستان در لاهه در حال انجام استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *