پلوسی هشدار داد که لندن در صورت نقض پروتکل Brexit در ایرلند شمالی ، هیچ معامله تجاری انگلیس و آمریکا “هیچ شانسی” نخواهد داشت – RT World News

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده هشدار داد ، هرگونه نقض توافق جمعه خوب توسط لندن ، یک معامله تجاری بین انگلیس و ایالات متحده را کاملاً غیرممکن خواهد کرد.

پس از آنکه مقامات انگلیس اعتراف کردند که “لایحه بازار داخلی” جدید آنها می تواند قوانین بین المللی را نقض کند ، Pelosi روز چهارشنبه بیانیه ای کاملاً صریح صادر کرد. “راه محدود” این لایحه به انگلیس اجازه می دهد توافق نامه خروج خود از Brexit با بروکسل ، خصوصاً در رابطه با پروتکل مربوط به ایرلند شمالی را دور بزند.

“توافق جمعه خوب بستر صلح در ایرلند شمالی و الهام بخش برای تمام جهان است.” پلوسی گفت. “انگلیس باید پروتکل ایرلند شمالی را که با اتحادیه اروپا امضا شده احترام بگذارد تا از جریان آزاد کالا از مرز اطمینان حاصل کند.”

او اضافه کرد که “اگر انگلیس آن پیمان بین المللی را نقض کند” و Brexit منجر به تضعیف توافق صلح جمعه خوب می شود ، وجود خواهد داشت “کاملاً هیچ شانسی” توافق تجاری ایالات متحده و انگلیس در كنگره آمریكا

اخبار مرتبط  اولین محکومیت نیوزیلند با حکم دادگاه عالی کشور - بر خلاف دادگاه - RT World News

اعتراف انفجاری درباره لایحه جدید بازار داخلی توسط مقامات دولت انگلیس در روز سه شنبه صورت گرفت و باعث تحقیر بین المللی شد. براندون لوئیس ، وزیر ایرلند شمالی منصوب لندن گفت که این پیشنهادات در واقع قوانین بین المللی را نقض می کند “راه بسیار خاص و محدود”.

“محدود” ظاهراً مقیاس نقض قانون به احزاب دیگر در حماسه طلاق انگلیس و اتحادیه اروپا اطمینان نداده است. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین گفت که این اقدامات قانونی روی حیله و تزویر است “نقض قوانین بین المللی و تضعیف اعتماد” ، هشدار می دهد که این لایحه بحث برانگیز ممکن است مذاکرات تجاری لندن با اتحادیه اروپا را زیر اتوبوس بیندازد.

ایرلند ، به نوبه خود ، گفت که پذیرش را تهدیدی از سوی لندن تلقی می کند ، معاون نخست وزیر آن لئو وارادکار ، افشاگری را به عنوان یک “کامیکازه” بیانیه.
همچنین در rt.com
تهدید “kamikaze” انگلیس برای نقض قوانین بین المللی با قانون Brexit نتیجه معکوس داده است – معاون نخست وزیر ایرلنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *