پلیس آلمان 3 نفر را به دلیل دزدگیر جواهرات الماس سلطنتی سال گذشته در موزه درسدن دستگیر کرد – اخبار جهانی RT

پلیس آلمان یک حمله گسترده انجام داده و سه نفر را در ارتباط با یک شرور معروف در سال 2019 بازداشت کرده است ، زمانی که بیش از یک میلیارد دلار جواهرات الماس سلطنتی از یک موزه در درسدن سرقت شد.

به گزارش رسانه های آلمان ، سه مظنون در طی یک عملیات گسترده پلیس در صبح روز سه شنبه در برلین دستگیر شدند. پلیس در 18 مکان با بیش از 1600 افسر در حملات جستجو کرد.

“ما از دستگیری برخی از مظنونان خوشحالیم و مطمئن هستیم که بقیه را نیز به دست خواهیم آورد” رئیس پلیس زاکسن ، هورست کرچشمار به روزنامه بیلد گفت.

این دستگیری ها در ارتباط با دزدکاری جسورانه در موزه Green Vault در درسدن ، که شامل یکی از بزرگترین مجموعه های گنج اروپا است ، انجام شد.

در 25 نوامبر 2019 ، یک آتش سوزی کوچک در یک جعبه برق در نزدیکی پل آگوستوس ایجاد شد که زنگ خطر را غیرفعال کرد. تصاویر دوربین امنیتی نشان می دهد که چگونه سارقین پس از آن به داخل موزه نفوذ کرده و از تبر برای شکستن ویترین های شیشه استفاده می کنند. آنها چندین ست جواهرات سلطنتی الماس به ارزش حدود یک میلیارد یورو (1.18 میلیارد دلار) را به سرقت بردند ، از جمله یک الماس 49 عیار خریداری شده توسط آگوستوس نیرومند ، حاکم قرن هجدهم زاکسن و لهستان.

اخبار مرتبط  مظنونان به ضرب و شتم متعدد در مطب پزشك در كلن ، مظنون به فرار - RT World News

جواهرات هرگز بازیابی نشدند. در ماه ژانویه ، شرکت امنیتی اسرائیلی CGI Group گزارش داد که افرادی که ادعا می کنند صاحب دو الماس سرقتی هستند ، سعی در فروش آنها در شبکه تاریک دارند.

به گفته بیلد ، سایت هایی که روز سه شنبه توسط پلیس جستجو شد متعلق به باند جنایتکار معروف به قبیله رمو بود. اعضای آن به سرقت یک سکه طلای غول پیکر 100 کیلوگرم (220 پوند) از موزه Bode برلین در سال 2017 محکوم شدند.
همچنین در rt.com
تعقیب و گریز برای سارقانی که 6.5 میلیون یورو از اداره گمرک آلمان سرقت کرده اند در جریان استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *