پلیس اسپانیا کارگر داروخانه را متهم به فروش نتایج جعلی آزمایش Covid-19 کرد – اخبار جهانی RT

یک کارمند داروخانه که مظنون به ارائه گواهینامه های جعلی آزمایش Covid-19 به مسافران است ، توسط پلیس اسپانیا بازداشت شده است. گفته می شود مظنون برای کمک به بازاریابی اسناد جعلی آژانس مسافرتی خود را اداره کرده است.

مرد 24 ساله ای که در ال ایجیدو ، در جنوب اسپانیا دستگیر شد ، گفته می شود برای هر گواهی جعلی 130 یورو (156 دلار) درخواست کرده است. وی خدمات غیرقانونی را به شهروندان موروكانی ارائه داد كه نیاز به اثبات آزمایش منفی ویروس قبل از سفر به خانه داشتند.

به گفته رسانه های محلی ، فرد مظنون قادر به دسترسی به رایانه آزمایشگاهی بود که گواهینامه Covid-19 را صادر کرده و با تغییر نام بیمار آزمایش شده ، اسناد را جعل می کند.
همچنین در rt.com
نمایندگان مجلس به جعل اسناد “بسیار آسان” گفتند که نیروهای مرزی انگلیس “هر روز 100 گواهینامه جعلی Covid-19” را ضبط می کنندگفته می شود کارگر داروخانه از دانش خود به زبان عربی برای کمک به جذب مشتری استفاده کرده است. او برای سرمایه گذاری بیشتر در تجارت غیرقانونی ، شغل دوم خود را داشت و در آنجا سفر شخصی خود را انجام می داد و بلیط هواپیما می فروخت. مشتریانی که به گواهینامه Covid-19 احتیاج داشتند به داروخانه ارجاع شدند تا وی بتواند نتایج آزمایشات جعلی را در اختیار آنها قرار دهد. اعتقاد بر این است که او به تنهایی عمل کرده است.

اخبار مرتبط  در حالی که کشور از کمبود اکسیژن پزشکی رنج می برد ، موارد Covid-19 هند از 20 میلیون نفر فراتر رفت - RT World News

این دستگیری پس از آن آغاز شد که پلیس مشکوک به وجود بازار سیاه در منطقه بود که اسناد جعلی را در اختیار مسافران قرار می داد. در اواخر ماه آوریل ، مقامات انتظامی به امید دستگیری در پشت عملیات غیرقانونی ، عملیات داروخانه را آغاز کردند.

تاکنون ، پلیس هفت مورد را شناسایی کرده است که در آن از نتایج آزمایشات تقلبی برای تسهیل سفر به مراکش استفاده شده است ، اما مقامات به تحقیقات خود ادامه می دهند زیرا آنها معتقدند که جعل جعلی بیشتری می توان یافت.

اسپانیا تنها کشوری نیست که با گواهینامه های جعلی Covid-19 برخورد می کند. ماه گذشته ، یک نماینده خدمات مهاجرت انگلستان به نمایندگان مجلس گفت كه هر روز ، از حدود 100 سند جعلی برای نشان دادن وضعیت منفی Covid-19 و ورود به كشور استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: هزاران نفر از اسرائیلی ها با “Green Pass” جعلی به زندگی عادی بازمی گردند زیرا در غیر این صورت از واکسن های ممنوع در محل ها جلوگیری می شود

گزارش شده است که در اسرائیل ، هزاران اسرائیلی برای بدست آوردن Green Pass جعلی که نشانگر اثبات واکسیناسیون علیه Covid-19 است ، به بازار سیاه روی آورده اند. این سند برای مسافرت و همچنین ورود به مکانهای خاص یا انجام سایر کارهای روزمره مورد نیاز است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *