پلیس تایلند با شلیک گلوله به آب معترضین به تظاهرات در برابر پیشنهادات اصلاحات دولت (ویدئو) – اخبار جهانی RT

هزاران نفر به خیابانهای بانکوک آمده اند تا بار دیگر خواستار استعفای نخست وزیر تایلند ، پرایوت چان اوچا ، و اصلاح سلطنت شوند. پلیس برای جلوگیری از رسیدن جمعیت به کاخ سلطنتی ، توپ آب نصب کرد.

تظاهرکنندگان ، که قصد داشتند از بنای یادبود دموکراسی به سمت دفتر خانه سلطنتی حرکت کنند ، با موانع اتوبوس و سیم خاردارهایی که پلیس راه اندازی کرده بود مواجه شدند. براساس برآوردهای گزارش شده ، حدود 10 هزار نفر در این عملیات شرکت کردند.

نیروی انتظامی پیش از این هشدار داده بود که تمام اجتماعات عمومی در فاصله 150 متری بناهای سلطنتی ممنوع است. فیلم های صحنه نشان می داد که آنها برای جلوگیری از رسیدن جمعیت به منطقه خارج از کاخ سلطنتی ، با آب شلیک می کنند ، اما گفته می شود که بسیاری همچنان موفق به عبور از این مکان شدند.

اعتراضات به رهبری دانشجویان از اواسط ژوئیه در تایلند ادامه دارد. تظاهرکنندگان خواستار رأی گیری جدید و منصفانه خواستار استعفای چان اوچا شده اند. نخست وزیر یک حاکم نظامی سابق است که منتقدان او را متهم می کنند در انتخابات عمومی سال گذشته برای حفظ قدرت به عنوان یک غیرنظامی دخالت کرده است.

معترضین همچنین سلطنت کشور را هدف قرار داده اند و خواهان قانونی هستند که منتفی شدن انتقاد از پادشاه ماها واجیرالونگ کورن و همچنین کاهش هزینه های خانواده سلطنتی و محدودیت در اختیارات پادشاه برای کنترل امور مالی ملی و واحدهای نظامی است.

https://www.youtube.com/watch؟v=i_fIggE1LXs

در پی تجمع روز یکشنبه ، رهبران اعتراض ، پیشنهادهای دولت برای اصلاح قانون اساسی را رد کردند و آنها را خواستار شدند “غیر قابل اعتماد.” آنها از پیوستن به یک هیئت آشتی با مقامات خودداری کردند و اصرار داشتند که باید تمام خواسته های آنها برآورده شود.

اخبار مرتبط  ناسا با آمادگی SpaceX برای پرواز تاریخی فضایی با سرنشین - بی سر و صدا صندلی اضافی Soyuz را خریداری می کند - RT World News

وکیل حقوق بشر و شخصیت برجسته جنبش اعتراضی ، آرنون نامپا ، نامه ای سرگشاده به پادشاه نوشت و از او خواست “برای گفتگو با ما تلاش کنید تا بحران ها را با هم حل کنیم.”

“ما امیدواریم که شما یک بار برای همیشه رفتار خود را تغییر دهید و پادشاه همه مردم شوید” نامپا نوشت.
همچنین در rt.com
نخست وزیر تایلند متعهد شد که وضعیت اضطراری را لغو کند ، اما معترضان اصرار دارند که او باید 3 روز دیگر این کار را ترک کندپادشاه Maha Vajiralongkorn از امور تایلند فاصله گرفته است و بیشتر پس از به سلطنت رسیدن در سال 2016 در اروپا اقامت دارد.

با این حال ، او همچنان حمایت قابل توجهی در کشور دارد زیرا دهها سلطنت طلب در مرکز پایتخت اعتراض ضد اعتراض کردند. آنها پیراهن زرد ، که رنگ رسمی پادشاه است ، به تن داشتند و پرچم های تایلند را به اهتزاز در می آوردند. برخی همچنین پرتره هایی از پادشاه و پدر فقید وی ، پادشاه بهمیبول آدولیادژ را به همراه داشتند.

https://www.youtube.com/watch؟v=bBNq-dxGQJo

“سلطنت هویت تایلند است. ما نمی توانیم بدون سلطنت بایستیم. “ یکی از معترضین مخالف گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *