پلیس خیابان های نانت را با گاز اشک آور در 1 سالگرد درگذشت انسان در هنگام حمله به یک مهمانی پاکسازی کرد – RT World News

گروههای متلاشی از جوانان در خیابان های نانت ، که برخی از آنها در رویداد “Fete de la Musique” شرکت می کردند ، در حالی که برخی دیگر در اولین سالگرد درگذشت استیو کانیکو در یک سرکوب پلیس تظاهرات کردند.

در صحنه های شاهد عینی ، جمعیت زیادی از خیابان های نانت در حال حرکت است که در حالیکه قوطیهای گاز اشک آور از آسمان باران می شوند ، در خیابانهای نانت دور می شوند.

هزاران نفر در طول یکشنبه در یک راهپیمایی ساکت و به یاد استوای کانیکو 24 ساله که در جشنواره موسیقی در سال 2019 درگذشت ، پس از ناپدید شدن در هنگام شارژ باتوم پلیس و سیلاب گاز اشک آور در سواحل لیر.

در حالی که هنوز شرایط دقیق مرگ کانیکو مشخص نشده است ، بسیاری از افراد پلیس را با دست سنگین مقصر می دانند ، زیرا او و 13 نفر دیگر در جریان درگیری ها در شب 21 ژوئن 2019 به رودخانه سقوط کردند. Canico نتوانست شنا کند و بدن وی بازیابی شد. پنج هفته بعد در تاریخ 29 ژوئیه.

در سال بعد از مرگ وی ، چندین اعتراض به احترام وی برگزار شده است و بسیاری از آنها خواستار “عدالت برای استیو” شدند ، شعاری که از آن زمان در چندین تظاهرات ظاهر شده است ، از جمله راهپیمایی های زرد جلیقه.

اخبار مرتبط  در حالیکه بارها و رستورانها به مدت 15 روز تعطیل بودند ، اعتراضات در بارسلون که مورد حمله کوید قرار گرفته است آغاز شد - RT World News

خانواده و دوستان کانيكو اظهار داشته اند كه اتهام باتوم پليس ، با پرتابه هاي گاز اشک آور كه ​​به طور مكرر در طول درگيري ها شليك شده است ، مستقيماً در مرگ اين مرد نقش داشته است.

وزارت کشور فرانسه یک “عدم قضاوت” توسط پلیس ضمن تحقیق در مورد. رئیس پلیس نظارت بر عملیات مورد نظر تخریب شد. هنوز هم که تحقیقات در حال انجام است ، هیچ کس به طور مستقیم مسئول آنچه اتفاق افتاده است ، صورت نگرفته است.

یک تحقیق جداگانه نیز وجود دارد “خشونت عمدی علیه شخصی که دارای اقتدار عمومی است ،” در اثر درگیری های سال 2019 که 10 تن از افسران پلیس نیز زخمی شدند ، هنگامی که مقامات تلاش کردند تا یک غار آزاد در اواخر شب را بشکنند.
همچنین در rt.com
پلیس پاریس 3 راهپیمایی را در مقابل درگیری های باند در دیژون و تهدید کووید 19 ممنوع اعلام کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *