پلیس در برابر درگیری ها بر سر لایحه امنیت جهانی (VIDEOS) از آب معترض در پاریس استفاده می کند – RT World News

برج ایفل صحنه آخرین ناآرامی ها در پایتخت فرانسه بود که بر اساس این قانون انجام شد ، به همین دلیل اشتراک تصاویر افسران پلیس برای مردم و روزنامه نگاران غیرقانونی است

این تجمع که در میان حضور پررنگ پلیس در میدان تروکادرو نزدیک برج ایفل ادامه داشت ، توسط گزارشگران بدون مرز ، سازمان عفو ​​بین الملل و همچنین سایر گروه های حقوق بشر و اتحادیه های روزنامه نگاران برگزار شد. مخالفان لایحه امنیت جهانی اصرار دارند که این یک نقض بزرگ در آزادی مطبوعات است.

فعالان انجام آگهی ها انتقاد قانون، شعار دادند، در حالی که هم آواز لا Marseillaise، سرود ملی فرانسه است. برخی از افراد از جلیقه های زرد استفاده می کردند ، نمادی از جنبش اعتراضی بزرگتر علیه بی عدالتی اقتصادی در سراسر فرانسه.

https://www.youtube.com/watch؟v=cZ2blZgo4ZY

این تظاهرات با وجود مستند ملی و ممنوعیت تجمعات عمومی برگزار شد، در تلاش برای مهار موج دوم کوروناویروس. بسیاری از تظاهرکنندگان از قوانین فاصله اجتماعی و دستور دولت برای استفاده از ماسک صورت غافل شدند.

این تجمع ساعت ها به صورت مسالمت آمیز ادامه داشت ، اما هنگامی که برخی از تظاهرکنندگان شروع به آتش زدن سطل های زباله کردند ، پس از تاریکی هوا تنش ها شروع به افزایش کرد. خبرنگار RT فرانسه از صحنه گزارش داد كه معترضان بطری و اشیا objects دیگر را به سمت پلیس ضد شورش پرتاب كردند.

پلیس در ابتدا از اقدام خودداری کرد ، اما سپس یک توپ آب و برای پراکنده کردن جمعیت اعزام کرد.

تظاهرات کوچکتر در برابر قانون نیز در مارسی، لیل، Montpellier و دیگر شهرستانها فرانسه در روز برگزار شد.

اخبار مرتبط  چند هفته نیترات آمونیوم در بندر بیروت کشف شد که همان ماده باعث انفجار ویرانگری شد - RT World News

لایحه امنیت جهانی ، که توسط دولت رئیس جمهور امانوئل ماکرون به جلو ارسال می شود ، از جمله موارد دیگر توزیع تصاویر مجریان قانون توسط مردم و رسانه ها را جرم تلقی می کند. یک تخلف می تواند یک سال زندان یا 45000 یورو جریمه نقدی داشته باشد.

این قانون روز جمعه از مجلس شورای ملی با رنگ سبز مواجه شد و انتظار می رود هفته آینده در مجلس سنا تصویب شود.

در پاسخ به انتقادات ، نخست وزیر ، ژان کاستکس ، اطمینان داد که این لایحه “مانع آزادی اطلاعات نخواهد شد” اما فقط بر روی تصاویر به اشتراک گذاشته شده با “پاک” قصد آسیب رساندن به یک افسر پلیس
همچنین در rt.com
حرکت فرانسه را غیرقانونی اعلام تصاویری از پلیس در محل کار تلاشی ناشیانه برای پنهان کردن خشونت روزمره است که به عنوان مجری قانون می گذردویدئوهایی از پلیس با استفاده از زور بیش از حد علیه تظاهرکنندگان و مظنونین جنایت اخیراً باعث اعتراض گسترده مردم در فرانسه شده است. زنده ترین واقعه درگذشت مرد پاریسی ، سدریک چویات ، در ژانویه بود که کاملاً شبیه آنچه برای جورج فلوید در ایالات متحده اتفاق افتاد بود.

چویات ، پدر 42 فرزند 5 ساله ، در حالی که فریاد می زد ، فیلمبرداری شد “دارم خفه میشم” همانطور که او توسط هفت افسر نگه داشته شد. در این پرونده سه افسر متهم به قتل غیرقانونی بودند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *