پلیس در حالی که هزاران مدافع اسلام برای “محاصره” سفارت فرانسه در بنگلادش راهپیمایی می کنند مداخله می کند (عکس) – RT World News

پلیس بنگلادش برای جلوگیری از اعتراض هزاران نفری در پایتخت که سفارت فرانسه را به دلیل سخنان جنجالی رئیس جمهور ماکرون در مورد اسلام هدف قرار داد ، از موانع استفاده کرد.

راهپیمایی روز سه شنبه در داکا ، که به گفته پلیس حدود 40،000 نفر در آن شرکت داشته است ، توسط اسلامی آندولان بنگلادش ، یک حزب اسلامگرا برگزار شد. معترضین صبح دور یک مسجد جمع شدند و به سمت سفارت فرانسه حرکت کردند که در گلشن ، منطقه دیپلماتیک پایتخت واقع شده است.

نقشه آنها این بود “برای محاصره کردن” در ماموریت فرانسه ، همانطور که یکی از بنرهایی که آنها حمل می کردند ، گفته شده است. جمعیت با موانع پلیس متوقف شده و مدت کوتاهی اعتراض بدون خشونت پایان یافت.

رسانه های محلی گزارش دادند ، اوایل روز تلاش دیگری برای تجمع معترضین در مقابل سفارت فرانسه انجام شد ، اما پلیس مردم را متفرق كرد.

معترضین بنگلادشی گفتند فرانسه دشمن اسلام است و خواستار اخراج سفیر فرانسه و همچنین تحریم کالاهای فرانسوی شدند.

اخبار مرتبط  جسم عجیب "الکترون" کشف شده در اطراف سیاه چاله ها می تواند ماده تاریک و اسرار فضایی را روشن کند - RT World News

“ماکرون یکی از معدود رهبرانی است که شیطان را پرستش می کند” به نقل از رسانه ها ، آتاور رحمان ، یکی از مقامات ارشد حزب اعتراض کننده به جمعیت گفت.
همچنین در rt.com
اظهارات اسلام ماکرون موجب گردآوری اسناد رسمی ایران و عربستان سعودی برای پیوستن به محکومیت فزاینده رهبر رهبر فرانسه توسط مسلمانان می شودخشم ناشی از سخنان جنجالی رئیس جمهور امانوئل ماکرون بود که قول داد “کارتون را رها نکن” پیامبر اسلام اسلام در پی قتل معلم ساموئل پتی. این مربی فرانسوی توسط شخصی کشته و گردن زده شد که از نمایش کارتون های پیامبر در کلاس آزادی بیان آزرده شد. اسلام تصاویر محمد را کفرآمیز می داند.

راهپیمایی در داکا آخرین اقدام ضدفرانسوی در بنگلادش طی چند روز گذشته است.

محکومیت ماکرون و سخنان وی از سراسر جهان اسلام بود. حتی ملت هایی به لحاظ سیاسی و مذهبی متفاوت از ایران و عربستان سعودی در یک طرف قضیه قرار گرفتند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *