پلیس فرانسه در اظهاراتی که پس از قمه زنی معلم توسط اسلام گرایان انجام شد ، از کودکان برای “دفاع از تروریسم” تحقیق می کند – RT World News

مقامات گفتند ، به دلیل اظهار نظرهایی كه در مراسم یادبود معلمی كه ماه گذشته توسط یك تروریست اسلامی سر بریده شد ، توسط پلیس فرانسه تحت مظنون حمایت از تروریسم قرار گرفتند ، كودكان هشت ساله تحت تحقیقات هستند.

روز پنجشنبه ، یک پسر 14 ساله با اصالت افغانی در مارسی آخرین دانشجوی رشته ای شد که به دلیل اظهارات دو دقیقه در سکوت سراسری روز دوشنبه برای ساموئل پتی ، که در 16 اکتبر کشته شد ، متهم شد.

چند روز قبل از قتل ، معلم 47 ساله تاریخ و جغرافیا در هنگام بحث در مورد آزادی بیان ، کارتون هایی از حضرت محمد (ص) را به دانش آموزان نشان داده بود – حرکتی که باعث واکنش های آنلاین ، از جمله در میان والدین شد.
همچنین در rt.com
قاتل معلم فرانسوی پیام هایی را با پدر دانش آموز که به صورت آنلاین علیه قربانیان کارزار را آغاز کرده است رد و بدل کرد – گزارشدادستان های مارسی گفتند که این نوجوان متهم با ادعای خود از حمله به پتی استقبال کرد “همان کار را می کردم.” یک قاضی دادگاه تأیید کرد که پسر در زیر قرار گرفته است “نظارت،” با یک “اقدام قضایی تحقیقات آموزشی”.

دادستانی خواستار ممنوعیت حضور در مدرسه نوجوان و همچنین ارتباط با سایر دانش آموزان و معلم او شد.

از آغاز سال تحصیلی در روز دوشنبه ، هفت واقعه مشابه فقط در منطقه Aix-Marseille رخ داده است ، از جمله سه مورد گزارش شده به پلیس که به نظر می رسید حمایت از اقدامات تروریستی را نشان می دهند.

به گفته جرالد دارمنین ، وزیر کشور ، در سراسر فرانسه ، حدود 66 تحقیق در مورد حمایت از تروریسم به دنبال هشدارهایی که به ناظران آنلاین افراط گرایی فرانسه Pharos در سه هفته پس از مرگ پتی ارسال شده است ، آغاز شده است.

اخبار مرتبط  Google درآمد تبلیغاتی را از سایت های مخالف coronavirus - اجماع - کاهش می دهد - RT World News

“سوال [into alleged support for terrorism] اغلب جوانان 12 تا 16 ساله را درگیر می کند که از زبان بسیار متنفر استفاده کرده اند “ گفت دارمانین. وی افزود که اظهار نظرها اغلب انجام می شود “با الهام از گروه دولت اسلامی ، که بسیار نگران کننده است.”

به گفته دادستان ها در استراسبورگ ، تحقیقات مربوط به رفاه اجتماعی در مورد دو کودک هشت و نه ساله نیز در رابطه با نظرات انجام شده درباره کارتون های جنجالی محمد آغاز شد. دو کودک دیگر در شهر مرزی فرانسه ، هر دو 12 ساله نیز اکنون تحت تحقیق هستند که ادعا می شود پتی به دلیل نشان دادن کارتون های پیامبر اسلام (ص) به دانشجویان که توسط مجله هجو فرانسه شارلی ابدو منتشر شده است ، لیاقت مرگ را دارد.
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید می تواند شوک مسلمانان را نسبت به کارتون های پیامبر اسلام “درک” کند ، اما اصرار دارد که خشونت غیرقابل توجیه استپسری دیگر ، 15 ساله ، پس از تهدید به نزدیكی لیون دستگیر شد “سر معلمش را ببر” در روز بزرگداشت روز دوشنبه به پتی.

بر اساس گزارشی در لو پاریسین ، حداقل شش دانش آموز 11 تا 16 ساله روز دوشنبه “از تروریسم دفاع کردند” یا در مدرسه تحریم شدند یا توسط پلیس با آنها برخورد شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *