پلیس فرانسه مردی را که مظنون به تهدید کارکنان مدرسه بود هنگام پیاده روی صبحگاهی را دستگیر کرد – RT World News

مردی که “توسط پلیس شناخته می شود” به اتهام تهدید به معلمان محلی ، قول “انتقام از پیامبر” را در شهر آتیس مونس در نزدیکی پاریس دستگیر کرده است.

رسانه های فرانسه به نقل از منابع پلیس گزارش دادند که فرد مظنون صبح روز چهارشنبه در مقابل مدرسه ژان ژورس در آتیس مونس بازداشت شد. روز قبل ، پلیس برای تهیه تجهیزات در مدرسه مستقر شد “امنیت” برای تسهیلات در پی شکایت یکی از اعضای کادر آموزشی.

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که این فرد حداقل دو بار قبل از دستگیری در حالی که از کنار مدرسه عبور می کرد ، معلمان مدرسه ابتدایی را فریاد زد. او نذر کرد که “انتقام پیامبر خدا” و بساز “معلمان کثیف پرداخت می کنند.”
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید می تواند شوک مسلمانان را نسبت به کارتون های پیامبر اسلام “درک” کند ، اما اصرار دارد که خشونت غیرقابل توجیه استهویت مظنون 39 ساله فاش نشده است. دفتر دادستانی در حومه جنوبی اوری در پاریس به Franceinfo گفت که این فرد سابقه کیفری ندارد. با این حال ، یک منبع پلیس به لو پاریسین تأیید کرده است که وی از نظر مجریان قانون شناخته شده است ، هرچند که برای پلیس شناخته نشده است “سرویس های اطلاعاتی”

مشخص نیست که آیا تحولات خاصی در مدرسه ژان ژورس باعث شده که مظنون تهدیدهای خود را ارائه دهد. با این حال ، اقدامات وی در پی قتل ساموئل پاتی ، معلم فرانسوی ، که پس از نشان دادن کارتون های حضرت محمد (ص) به کلاس خود ، گردن زده شد ، باعث نگرانی شد.

بیش از یک هفته پس از فاجعه پاریس ، در حمله به یک کلیسا در نیس چهار نفر کشته شدند. پس از قتل معلم ، پاریس قول داد که با افراط گرایی اسلامگرا در این کشور مبارزه کند زیرا به نظر می رسد ملت شاهد موج رادیکالیسم اسلامی است.

اخبار مرتبط  عده ای از نوزادان متولد شده از مادران جانشین اوکراینی که به دلیل Covid-19 در هتل کیف رها شده اند - RT World News

وزیر امور خارجه فرانسه ، جرالد دارمنین روز دوشنبه گفت که از زمان قتل پتی در اواخر ماه اکتبر ، 66 مورد تحقیق برای پرونده های مشکوک به توجیه تروریسم آغاز شده است ، و افزود که برخی از تحقیقات شامل مظنونانی از 16 یا حتی 12 سال است.
همچنین در rt.com
“پایان تحمل سوund تفاهم”: Kurz اتریش پس از حمله وین ، نذر کرد که با “اسلام سیاسی” مبارزه کندیک هفته پیش ، یک دانش آموز دبیرستانی ، 16 ساله ، به دلیل توجیه تروریسم در شرق وسول متهم شد ، زیرا وی گفت که همه “کافران” باید به اشتراک بگذارند “همان سرنوشت آقای پتی.” روز سه شنبه ، یکی دیگر از دانش آموزان دبیرستان پس از به اشتراک گذاشتن عکس های قمه زنی در شبکه های اجتماعی ، در بورژ ، مرکز فرانسه بازداشت شد. تحقیقات در مورد دو دانش آموز 12 ساله در استراسبورگ نیز آغاز شد ، زیرا آنها اظهار داشتند که از قمه زنی پتی در طی یک دقیقه سکوت برای معلم مقتول حمایت می کنند.

دارمانین در صحبت با کمیته حقوقی مجلس ملی فرانسه آنچه را که او می خواند توصیف کرد “عادت خشونت بیش از حد” در میان جوانان فرانسوی به عنوان “بسیار نگران کننده است.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *