پلیس مهاجم کلیسای نیس را با تگرگ گلوله از بین برد (ویدئو) – RT World News

تصاویر شاهدان عینی پلیس فرانسه را شلیک می کند که در حال شلیک چندین گلوله به سمت کلیسای نیس است که در آن یک مرد تونسی سه نفر را با ضربات چاقو کشت. مقامات می گویند قاتل قبل از شلیک به سمت پلیس حرکت های تهدیدآمیزی را انجام داده است.

این ویدئو نشان می دهد بیش از نیمی از افسران در حال بیرون رفتن از کلیسای Notre Dame کاتولیک در نیس در حالی که صدای تیراندازی های بی شماری به صدا در آمده است. چهار مرد در درب خانه جمع شده اند ، در حالی که یک نفر قبل از راه رفتن به عقب به طرف خیابان می دود.

متعاقباً افسران ، از جمله چندین خدمه آمبولانس جلیقه دار نارنجی ، دیده می شوند که مهاجم زخمی را به سمت آمبولانس سوار بر ماشین سوار می کنند.

این درگیری روز پنجشنبه پس از حمله مردی با چاقو در داخل کلیسا به سه نفر آغاز شد. بعداً پلیس مظنون را براهیم آویسائوی 21 ساله تونسی شناسایی کرد.

رئیس جمهور امانوئل مکرون عامل این جنایت را “تروریست اسلامگرا” ژان فرانسوا ریکارد ، دادستان ارشد ضد تروریسم فرانسه ، اواخر روز پنجشنبه اعلام کرد که مهاجم قبل از اینکه چهار نفر به سمت وی ​​شلیک کنند ، به طرز تهدیدآمیزی به سمت افسران حرکت کرده است.

ریكارد گفت كه مظنون كه پس از دستگیری به بیمارستان منتقل شد ، اوایل این ماه به طور غیرقانونی از ایتالیا وارد فرانسه شد و اصالتاً تونسی است. دادستان های تروریسم از آن کشور نیز در حال بررسی این حادثه هستند.

اخبار مرتبط  با نزدیک شدن به انتخابات ، نخست وزیر نیوزیلند مجدداً پیروزی خود را در برابر کووید جشن می گیرد - اخبار جهانی RT

ریكارد به خبرنگاران گفت ، دو نفر از قربانیان – یك زن 60 ساله و نگهدار 55 ساله كلیسا – گلو در آنها شکافته و در داخل كلیسا مردند ، در حالی كه زن دیگری موفق شد فرار كند و بعد از آن تسلیم جراحات شد. گفته می شود چندین نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
همچنین در rt.com
آنچه در مورد مهاجم مظنون به کلیسای فرانسه شناخته شده است: رسانه ها جزئیاتی را درباره مردی که احتمال می رود 3 نفر را در نیس کشته ، فاش می کنندگفته می شود که آئوسائی فریاد زده “الله اکبر“به گفته کریستین استروسی ، شهردار نیس ،” بارها و بارها در پی جنایت خونین خود ، حتی پس از سکوت وی نیز ادامه یافت.

ماکرون اعلام کرد فرانسه “تحت حمله“توسط تروریسم اسلامی و گشت زنی سربازان در کلیساها و مدارس را افزایش داده است. در اوایل ماه جاری ، یک مسلمان چچنی ، ساموئل پاتی ، معلم تاریخ را چند روز پس از نشان دادن کارتونی از حضرت محمد (ص) به دانشجویان ، سر برید.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *