پلیس هند پس از تهدید به بمب ، تاج محل نمادین را تخلیه می کند – اخبار جهانی RT

یک گروه دفع بمب پس از یک خبر تلفنی به گنجینه ملی هند ، تاج محل اعزام شده است. پلیس می گوید که آنها “99 درصد” مطمئن هستند که این فقط یک تماس شوخی بوده است ، اما باید به عنوان یک احتیاط عمل کند.

صبح روز پنجشنبه گردشگران از نوک بمب ناشناس از کاخ معروف جهان در آگرا تخلیه شدند. یک عملیات جستجو آغاز شد.

پلیس گفت مردی که تماس گرفت ادعا کرد در طی روند استخدام نظامی به نوعی مورد ظلم واقع شده و بمبی را در تاج محل قرار داده است. مقامات هند تقریبا مطمئن هستند که تهدید ساخته شده است.

پلیس قول داد که اصل تماس را ردیابی کند و اندکی پس از آن ، خبر دستگیری گزارش شد. معلوم شد که تماس گیرنده مظنون بمب ساکن فیروزآباد ، شهری در حوالی آگرا است که ظاهراً از عدم پذیرش در ارتش ناراحت بوده است.

اخبار مرتبط  کمیسیون سازمان ملل متحد سوریه هرگز به ادلب نرفت ، وسواس به سرزنش دمشق - لاوروف - RT World News

تاج محل ، با برج های عاج سفید و گنبدهای آراسته ، شاید شناخته شده ترین نقطه عطف هند باشد. به دستور شاه جهان ، امپراتور قرن 17 مغول ، به عنوان مقبره ای برای همسر مورد علاقه خود ، ممتاز محل ، ساخته شد و به عنوان آخرین مکان استراحت برای بقایای بدن وی به کار گرفته شد. میلیون ها گردشگر سالانه از شهر آگرا دیدن می کنند تا از تاج محل تعجب کنند. در سال 2020 ، به مدت شش ماه به روی بازدیدکنندگان بسته شد و در ماه سپتامبر با دستورالعمل های ایمنی Covid-19 مجدداً باز شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *