پلیس ویکتوریا می تواند افرادی را که “ممکن است” قفل شدن Covid را بر اساس لایحه پیشنهادی نقض کنند ، دستگیر کند – RT World News

پیشنهادی که به پلیس اجازه می دهد کسانی را که معتقدند “ممکن است” اقدامات قفل ویروس کرونا را نقض کنند ، پیش قفل کند ، پیش از پارلمان ایالت ویکتوریا ارائه شده است ، زیرا بسیاری از آنها بیم آن را دارند که سو to استفاده های بی سابقه ای را باز کند.

در صورت تصویب ، این قانون به پلیس اجازه می دهد تا هر ساکن ویکتوریا که آزمایش Covid-19 مثبت است یا از نزدیک با کسی تماس دارد را بازداشت کند ، تا زمانی که افسر معتقد است که “احتمال رد یا عدم رعایت آن وجود دارد”با مقررات قرنطینه. جلسات پارلمان ایالت از روز پنجشنبه آغاز شد اما از جمعه تصمیم عمومی صادر نکرده است.
همچنین در rt.com
سرکوب شدید کیم جونگ-دان Covid-19 در استرالیا فساد عمیق را آشکار می کندحتی شوم تر ، این قانون به دبیر بخش امور خارجه اجازه می دهد تا هر کارمند عمومی را که فکر می کنند منصوب کند “مناسب”برای اعمال اختیارات جدید بازداشت قبل از جرم ، فقط بر اساس قضاوت شخصی منشی.

این قانون بسیاری از مقررات اضطراری ویکتوریا را تا آوریل آینده تمدید می کند ، به این معنی که پلیس (و افراد غیرنظامی تازه منصوب شده آنها) “قبل از جرم“قدرت حتی اگر همه گیر استفاده شده برای توجیه آنها گذشته است.

ساکنان بیماری های روانی ، معتاد به مواد مخدر یا بی خانمان ویکتوریا نیز می توانند طبق احتیاط پیش بینی شده طبق قانون پیشنهادی برای مدت دو هفته در هتل ها محبوس شوند. چندین گزارش خبری حاکی از آن است که این لایحه به پلیس اجازه می دهد “نظریه پردازان توطئه” را بازداشت کند – و در حالی که این اصطلاح در واقع در متن ذکر نشده است ، “فکر غلط“پست های رسانه های اجتماعی قبلاً توسط پلیس ویکتوریا به عنوان دلیل بازداشت استرالیایی های بی گناه استفاده شده است.

مادر باردار دو فرزند زویی لی بولر اوایل این ماه در خانه اش به جرم “تحریک کردن“پس از اینکه او در فیس بوک در مورد اعتراض در شهر کوچک بالارات پست گذاشت ، علی رغم مشخص کردن تظاهرات بدون خشونت و رعایت تمام مقررات ماسک پوش و فاصله اجتماعی است. فیلم دستگیری وی که به صورت ویروسی در آمده بود ، نشان می دهد که وی به پلیس اجازه می دهد پست را حذف کند نه اینکه در جلوی چشمان دو بچه خردسالش منتقل شود.

اخبار مرتبط  چین به دلیل شیوع جدید Covid-19 در بازار عمده فروشی ، ده محله بیشتر پکن را قفل کرد - RT World News

در حالی که بولر خواستار عذرخواهی از نخست وزیر ویکتوریا ، دانیل اندروز است ، او از اقدامات افسران خود دفاع کرد ، در حالی که اعتراف کرد که در واقع فیلم دستگیری وی را ندیده است. اعتراضات در سراسر ایالت علی رغم سرکوب شدید پلیس ، با مخالفت سیاسی اندروز که با شورش احساسات ضد قفل جسور است ، افزایش یافته است.

قفل ویکتوریا در خارج از اقدامات تحمیل شده در ووهان ، چین در روزهای ابتدایی شیوع ، شدیدترین است. به پلیس اجازه ورود بدون حکم به منازل داده شده است و ساکنان ملبورن تحت قانون منع رفت و آمد هستند.
همچنین در rt.com
قفل به سبک توتالیتر استرالیا پیشینه ای ایجاد کرده است که کشورهای دیگر ممکن است وسوسه شوند از آن پیروی کنندهمانطور که گروه حقوق مدنی لیبرتی ویکتوریا خاطرنشان کرده است ، طبق مقررات موجود ویروس کرونا ، به پلیس قبلاً اختیارات بی سابقه ای برای بازداشت شهروندان داده شده است و هیچ فرصتی برای ویکتوریایی ها وجود ندارد که بتوانند قضاوت خودسرانه درباره “فرد پر خطراین گروه گفت: “برخلاف شخص متهم به جرمی ، که حداقل می تواند متهم خود را در دادگاه به چالش بکشد ، کسانی که تحت اقدامات اضطراری همه گیر بازداشت شده اند ، هیچ رجوع به مقام بالاتر را ندارند.”

ویکتوریا گزارش کرده است که از ماه فوریه ، 750 مورد کشته شدن توسط ویروس کرونا رخ داده است که به نظر می رسد در هفته های اخیر خیلی سریعتر از آن در طی چند ماه اول همه گیری افزایش یافته است. علی رغم تعداد نسبتاً کم در مقایسه با سایر کشورهای جهان ، شش ماه تمدید وضعیت اضطراری همه گیر در اوایل ماه جاری تصویب شد که باعث ناامیدی بسیاری از صاحبان مشاغل شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *