پلیس پاریس در حال تحقیق درباره ادعای سازنده بمب “برتری طلب سیاه” که منفجر شد ، خود را زخمی کرد و 1 نفر دیگر – RT World News

پلیس فرانسه تحقیقات را آغاز کرده است پس از آنکه “برتری گرای سیاه پوست” ادعایی را هنگام ساخت مواد منفجره خانگی منفجر کرد و خود و شخص دیگری را در حومه پاریس زخمی کرد.

این مرد 37 ساله روز چهارشنبه پس از انفجار و آتش سوزی در آدرسی در منطقه سن لو لو لا فورت در شمال غربی پایتخت فرانسه که منجر به زخمی شدن دو سرنشین زن و مرد شد ، دستگیر شد.

“تحقیقات از صبح روز چهارشنبه در مورد روسای انجمن های جنایی و ساخت غیر مجاز مواد منفجره در حال انجام است” سخنگوی دفتر دادستانی Pontoise روز پنجشنبه گفت.

دادستان گفت ، مظنون مرد ، که به جرم خشونت و تهدید شدید علیه شخصی که دارای قدرت عمومی است محکوم شده است ، در کنار یک زن 29 ساله که سابقه کیفری ندارد دستگیر شد.
همچنین در rt.com
سازمان نظارت بر حریم خصوصی فرانسه مقامات را به دلیل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای اجرای قوانین Covid-19 و مقررات منع رفت و آمد انتقاد می کنداخبار مرتبط  IBM می خواهد فناوری تشخیص چهره را از پلیس دور نگه دارد و توسعه را به کلی متوقف کند - RT World News

رسانه های محلی گزارش دادند که پس از آتش سوزی در حوالی ساعت 8 صبح به وقت محلی روز چهارشنبه ، کارشناسان دفع بمب و آتش نشانان به بلوک آپارتمان فراخوانده شدند ، در حالی که پلیس برای احتیاط ، حدود 30 نفر از ساکنان را تخلیه کرد.

طبق گزارش مجله خبری Le Point ، این مرد هنگام استفاده از مواد شیمیایی در تلاش برای ساختن ماده منفجره ، دچار سوختگی جدی بر روی دستان خود شده است.

“این فرد معتقد است که نژاد آفریقایی از نژاد اروپایی برتر است ، به ویژه در نظرات ارائه شده در فیس بوک ،” یک منبع پلیس محلی به Le Figaro گفت.

طبق گزارش لو پاریسین ، این مرد پس از اینکه به جرم خواستار خشونت علیه افسران پلیس در یک پست وبلاگ 2016 مقصر شناخته شد ، زندانی شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *