پلیس کانادایی پس از ارسال سمی به کاخ سفید ، تیم های تهدید شیمیایی و زیست شناختی را در کبک مستقر کرد – RT World News

پلیس کانادا می گوید که آنها به عنوان بخشی از عملیات مربوط به ارسال سم به کاخ سفید ، متخصصان شیمی ، بیولوژیک و هسته ای را در کبک مستقر کرده اند.

پیش از این ، زنی به اتهام ارسال نامه دستگیر شد. عملیات پلیس معطوف به شهر لونگوئیل ، درست بیرون مونترال ، صبح روز دوشنبه بود. پلیس سوار بر سلطنتی کانادا (RCMP) در بیانیه ای گفت که “تیم شیمیایی ، بیولوژیکی ، رادیولوژیکی ، هسته ای ، مواد منفجره (CBRNE) ما عملیات را هدایت می کنند.”

این عملیات در رابطه با ارسال نامه ای آلوده به کاخ سفید در هفته گذشته ، خطاب به رئیس جمهور دونالد ترامپ آغاز شد. آزمایش های انجام شده بر روی نامه ، آلوده بودن آن به ریسین ، سم مهلكی كه از پوسته لوبیا كرچك ساخته شده است را تأیید كرد. اگر بلعیده شود ، ریسین سلول های بدن را از ساخت پروتئین ، تحریک نارسایی اندام ، سقوط سیستم گردش خون و مرگ احتمالی جلوگیری می کند.

اخبار مرتبط  پلیس مظنون به تیراندازی به کشیش ارتدکس یونان را در لیون فرانسه دستگیر کرد - RT World News

یک زن روز یکشنبه در حالی که قصد داشت از کانادا وارد آمریکا شود ، در ارتباط با این نامه توسط ماموران گمرک و مرزبانی ایالات متحده دستگیر شد. RCMP روز شنبه تأیید کرد که این نامه از طریق کانادا ارسال شده است.

این نامه شانس کمی دارد که آن را به دست ترامپ برساند. همه نامه های رئیس جمهور قبل از تحویل به کاخ سفید در یک مرکز خارج از سایت نمایش داده می شود.
همچنین در rt.com
مقامات مظنونی را که گفته می شود بسته حاوی سم کشنده RICIN را برای رئیس جمهور ترامپ ارسال کرده است بازداشت می کنندجزئیات برای دنبال کردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *