پلیس یونان به سمت مهاجران معترض پس از آتش سوزی در بزرگترین مرکز پناهجویان اروپا گاز اشک آور شلیک می کند – RT World News

در پی اعتراض جمعیت زیادی از مهاجران در جزیره لسبوس یونان پس از آتش زدن مرکز پناهجویان موریا ، بزرگترین مرکز اروپا ، درگیری ها آغاز شد و پلیس با گاز اشک آور شلیک کرد.

آتش سوزی در اردوگاه بسیار شلوغ ، که در ابتدا برای پذیرایی از حدود 2200 نفر طراحی شده بود ، بیش از 12000 نفر را که عمدتا آفریقایی و افغانی بودند ، پناه نداد. مقامات یونانی قبلاً احداث شهرک جدیدی را برای آنها آغاز کرده اند ، اما مهاجران خواستار اجازه خروج از جزیره هستند.

صدها نفر روز شنبه ، با سر دادن شعار ، به آن سوی لسبوس راهپیمایی کردند “آزادی” و “بدون اردوگاه” بعضی از آنها علائمی داشتند که روی آنها نوشته شده بود ، “ما نمی خواهیم مثل موریا دوباره به جهنمی برویم” و “آیا می توانید صدای خانم مرکل را بشنوید؟” درخواست به صدراعظم آلمان برای پذیرش آنها.

اوضاع پس از آنکه معترضین سعی کردند از جاده منتهی به بندر میتیلین جزیره عبور کنند که توسط پلیس مسدود شد ، داغ شد. درگیریهای مختصری صورت گرفت و نیروی انتظامی برای متفرق ساختن مهاجران از اشک آور استفاده کرد.

ویدئویی توسط آژانس ویدئویی RT’s Ruptly نشان می دهد که گلوله اشک در وسط جمعیت منفجر می شود و معترضین فرار می کنند.

مقامات یونانی گفتند كه آتش سوزی در این اردوگاه سه شنبه و چهارشنبه به طور عمدی توسط مهاجران آغاز شده است زیرا آنها پس از مثبت شدن حداقل 35 نفر از ساكنان موریا در آزمایش Covid-19 از اجبار به قرنطینه عصبانی شده اند.

اخبار مرتبط  بدن body هواپیمایی بین المللی "سفر قرنطینه پتو را به طور یک جانبه تصمیم بریتانیا" بریتانیا به مسافران اسپانیا منتقل کرد - RT World News

مهاجران از سال 2015 که بحران پناهجویان در اروپا آغاز شد ، در لسبوس جمع می شدند. آنها در این جزیره گیر کرده بودند ، زیرا طبق قوانین اتحادیه اروپا ، فقط در صورت اعطای پناهندگی ، یک پروسه اداری طولانی مدت یا تبعید به ترکیه ، جایی که آنها قبل از ورود به یونان به آنجا آمده بودند ، می توانستند آنجا را ترک کنند.
همچنین در rt.com
آتش سوزی اردوگاه مهاجرنشین پر جمعیت و ویروسی کرونا را در لسبوس یونان پس از اعتراض به قرنطینه و شرایط زندگی بهم زد.به دنبال آتش سوزی ، مقامات یونانی گفتند که فقط 406 کودک و نوجوان بی سرپرست از جزیره خارج می شوند ، در حالی که بقیه ساکنان اردوگاه باید در لسبوس بمانند.

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه گفت که فرانسه و آلمان در تلاشند تا راه حلی برای اسکان مهاجران از موریا تهیه کنند ، ابراز امیدواری کرد که “تا آنجا که ممکن است کشورهای اروپایی را شامل شود.”

نخست وزیر ایالت نوردراین-وستفالن آلمان ، آرمین لاسکت ، قبلاً گفته بود که مایل است “1000 پناهنده را بگیرید” به عنوان بخشی از آن برنامه

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *