پمپئو برچسب 6 سازمان خبری چین را به عنوان “مأموریت های خارجی” در مورد “تلاش های تبلیغاتی” در سرکوب رسانه های جدید – RT World News

وزارت امور خارجه آمریكا مجموعه ای از نشریات چینی را به عنوان مأموریت های خارجی تعیین كرده و آنها را به تبلیغ “تبلیغ” متهم كرده است. پکن قبلاً برچسب زدن به عنوان “سرکوب وحشیانه” رسانه های خود را مورد انتقاد قرار داده بود.

وزارت امور خارجه نامگذاری های جدید را چهارشنبه اعلام کرد و شش برچسب – Yicai Global ، Jiefang Daily ، Xinmin Evening News ، علوم اجتماعی در چین مطبوعات ، پکن ریویو و اقتصادی روزانه – را به عنوان مأموریت های خارجی فعال در ایالات متحده برچسب گذاری کرد.

راه های فروش “همه به طور اساسی توسط یک دولت خارجی تحت مالکیت هستند یا به طور م controlledثر کنترل می شوند” پمپئو پس از اعلامیه در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت ، این اقدام را چنین توصیف کرد “عقب راندن تلاش های تبلیغاتی کمونیست چین در اینجا در خانه”.

ما هیچ محدودیتی در مورد آنچه این رسانه ها می توانند در ایالات متحده منتشر کنند اعمال نمی کنیم. ما به سادگی می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مردم آمریکا ، مصرف کنندگان اطلاعات ، می توانند بین اخبار نوشته شده توسط مطبوعات آزاد و تبلیغات تفاوت قائل شوند.

این تصمیم با سرزنش سریع Hu Xijin ، سردبیر روزنامه گلوبال تایمز وابسته به دولت ، یک رسانه مهم چینی ، که اصرار داشت واشنگتن “خیلی دور شده.”

“این حرکت باعث مسمومیت بیشتر خواهد شد [the] محیط کار رسانه ها در کشور یکدیگر. تا زمانی که رسانه های چینی آسیب واقعی ببینند ، پکن قطعاً تلافی خواهد کرد. “ هو توییت کرد و افزود که سازمان های خبری آمریکایی که در هنگ کنگ فعالیت می کنند می توانند یک انتقام جریمه را ببینند.

پیش بینی های قبلی ایالات متحده در مورد هدف قرار دادن رسانه های چینی ، واکنش های مشابه پکن را نیز به دنبال داشته است. پس از چهار مأموریت خارجی دیگر در ماه ژوئن شناخته شد ، انجمن روزنامه نگاران تمام چین وابسته به حزب کمونیست این تصمیم را به عنوان “سرکوب وحشیانه” این به توانایی خبرنگاران چینی در کار در ایالات متحده آسیب می رساند. وزارت خارجه این کشور نیز با پاسخ مستقیم تر ، از انتشارات آمریكایی خواسته است كه جزئیات كاركنان و فعالیت های خود در چین را به دولت ارائه دهد.

اخبار مرتبط  ارمنستان می گوید هواپیماهای بدون سرنشین آذربایجان را به دلیل ادامه درگیری های مرزی شدید به روز سوم (هواپیما) سرنگون کرد (VIDEO) - RT World News

پس از آنکه ژائو لیجیان ، سخنگوی وزیر امور خارجه گفت: از ماه مه ، زمانی که واشنگتن اقامت آنها را به 90 روز محدود کرد ، گزینه انتخاب با تصویب دولت به 90 روز دیگر به هیچ روزنامه نگار چینی اعطا نشده است که دیگر به هیچ روزنامه نگار چینی تمدید ویزا داده شود ، پکن مجدداً قصاص کرد. اگرچه ژائو مشخص نکرد که اقدامات متقابل چه شکلی خواهد بود ، وی ایالات متحده را به گیر افتادن در یک کشور متهم کرد “ذهنیت جنگ سرد”
همچنین در rt.com
در صورت برخورد عادلانه با خبرنگاران چینی ، پکن “برای ادامه همکاری عالی با روزنامه نگاران آمریکایی”در حال اوج گرفتن جنگ رسانه ای در میان اوج گیری تنش ها میان واشنگتن و پکن ، که عمدتا توسط دولت ترامپ انجام می شود ، به طور پیوسته افزایش یافته است. حملات لفاظی و سیاسی ایالات متحده شاهد افزایش عملیات نظامی در دریاهای جنوب و شرق چین ، افزایش فروش اسلحه به تایوان و هدف قرار دادن شرکت های فن آوری چینی – از ByteDance به Tencent به Huawei – با مجازات و ممنوعیت کامل است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *