پمپئو می گوید رفتار چین با مسلمانان اویغور در اردوگاه های کار به معنای “نسل کشی” و “جنایات علیه بشریت است” – RT World News

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه در حال خروج از ایالات متحده ، روز آخر حضور خود را به کار گرفت و چین را به نسل کشی و جنایت علیه بشریت به دلیل سو alleged استفاده از مسلمانان اویغور در شمال غربی منطقه سین کیانگ متهم کرد.

“PRC [People’s Republic of China] تحت هدایت و کنترل ح.ک.چ. [Chinese Communist Party]، علیه اویغورهای عمدتاً مسلمان ، نسل کشی کرده است “ پمپئو روز سه شنبه در بیانیه ای کاملاً صریح گفت.

این مقام آمریکایی گفت “در دست اقدام” قدمت نسل کشی حداقل به مارس 2017 برمی گردد و آن را a “تلاش سیستماتیک برای از بین بردن اویغورها توسط دولت حزب حزب چین.”

این نظرات ایالات متحده را به اولین کشوری تبدیل می کند که ادعای نقض حقوق بشر چین در قبال اقلیت اویغور را دارد “قتل عام.”
همچنین در rt.com
سیاست یک چین “لغو و باطل” است؟ ترامپ یک سیب زمینی گرم دیپلماتیک برای بایدن ایجاد می کند در حالی که پمپئو به تمام محدودیت های روابط تایوان پایان می دهدپمپئو ادعا کرد که چین بیش از یک میلیون نفر را خودسرانه زندانی کرده است و آن را به عقیم سازی اجباری ، شکنجه ، کار اجباری و “محدودیت های مبهم” در مورد آزادی دین.

وی همچنین از سایر کشورها خواست که برای پیگرد قانونی افراد پشت این جنبش تلاش کنند “قساوت” ، با اشاره به اینکه دادگاههای نورنبرگ در پایان جنگ جهانی دوم برای محاکمه جنایتکاران جنگی نازی برای “همان جنایاتی که در سین کیانگ انجام شده است.”

پکن بارها اتهامات ارتکاب نقض حقوق بشر بر روی اویغورها را رد کرده است.

اخبار مرتبط  نخست وزیر اسرائیل ، نتانیاهو و رقیب گانتز موافقت خود را برای تشکیل دولت "وحدت" برای جلوگیری از انتخابات دیگر - RT World News

اظهارات پمپئو در روز سه شنبه ادامه موضع تهاجمی او در قبال چین در تمام مدت تصدی وزارت خارجه است ، که شاهد موازنه تجاری واشنگتن و پکن در مورد موضوعات مختلف است.
همچنین در rt.com
زیرک پمپئو هدف خود را به عنوان پرچم مسح ترامپیسم در انتخابات 2024 قرار داده استروز دوشنبه ، چین با انتقاد از تحریم های جدید ایالات متحده علیه شش مقام چینی به دلیل وضع قانون امنیت ملی در هنگ کنگ ، گفت: “افرادی مانند پمپئو چیزی نیست جز روحانیون خنده آور و خنده آور که بیهوده تلاش می کنند چرخهای تاریخ را متوقف کنند.”

پکن همچنین روز دوشنبه گفت كه مقامات آمریكایی را تحریم خواهد كرد “عملکرد بد” در رابطه با تایوان – اشاره به اقدامات نظامی اخیر ایالات متحده در نزدیکی این جزیره ، كه چین آن را بخشی از قلمرو خود می داند.

به نظر می رسد پمپئو به عنوان وزیر خارجه توسط آنتونی بلینکن ، نامزد جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا که قرار است روز چهارشنبه روی کار بیاید ، جانشین وی خواهد شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *