پنتاگون تأیید کرد که ایالات متحده 2200 سرباز خود را از عراق پس خواهد گرفت … اما چند هزار نفر دیگر هنوز باقی مانده اند – RT World News

روز چهارشنبه در اقدامی که مدتها پیش بینی شده بود ، اعلام شد پنتاگون حضور خود در عراق را از 5200 به 3000 سرباز در این ماه کاهش می دهد. گفته می شود که این عقب نشینی به پیشرفت بغداد در ساختن نیروهای خود اذعان دارد.

ایالات متحده به رسمیت می شناسد “پیشرفت بزرگی که نیروهای عراقی داشته اند” ژنرال تفنگدار دریایی فرانک مک کنزی ، رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، هنگام بازدید از عراق هنگام اعلام انتقال نیروهای آمریکایی ، گفت.

عقب نشینی در عراق مدتها پیش بینی نشده بود و احتمالاً به زودی توسط دونالد ترامپ همراه با اقدامی مشابه در افغانستان تأیید خواهد شد. مدت هاست که رئیس جمهور آمریکا ابراز تمایل به کاهش اعزام های خارجی کرده است. وی ماه گذشته در سفر به این کشور قول کاهش حضور نظامی در عراق را تکرار کرد.

اخبار مرتبط  گفته می شود ایمیل های هک شده از چگونگی فشار به تنظیم کننده دارو در اتحادیه اروپا برای تأیید Pfizer jab علی رغم "مشکلات" واکسن ، خبر می دهند - RT World News

این اعلامیه احتمالاً به بحثهای داغ سیاسی در ایالات متحده دامن می زند ، جایی که ترامپ متهم به بی احترامی به ارتش ملی است. هفته گذشته خبری در مجله آتلانتیک ادعا کرد که وی سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول را فراخوانی کرده است “بازندگان” و “مکنده” زیرا وی از بازدید از یک گورستان نظامی در فرانسه خودداری کرد.
همچنین در rt.com
ترامپ در روزهای آینده خروج نیروهای اضافی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کردترامپ با عصبانیت این اتهامات را رد کرد و به حمله لفظی آیزنهاور علیه فرماندهان ارشد ارتش پرداخت و آنها را به دلبستگی در برابر پیمانکاران دفاعی متهم کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *