پنتاگون می گوید مسکو اسلحه های ضد ماهواره را آزمایش کرده و آن را به ریاکاری متهم می کند … در حالی که سالها اسباب بازی های مشابه داشت – RT World News

روسیه سلاح “ضد ماهواره” را آزمایش کرده است – حداقل پنتاگون چنین گفته است ، خواستار مسکو برای نظامی سازی فضا “ریاکارانه” است. با این حال ، خود ایالات متحده سالهاست که چنین سلاح هایی داشته است.

اخبار مربوط به آزمایش روسیه از موشک ، که گفته می شود قادر به از بین بردن ماهواره ها در مدار زمین کم زمین (LEO) است ، توسط رئیس جان فرماندهی فضایی ایالات متحده ژنرال جان ریموند شکسته شد.

آزمون هنوز انجام شده است “نمونه دیگری مبنی بر اینکه تهدیدها برای سیستم های فضایی ایالات متحده و متحدین واقعی ، جدی و رو به رشد است.” رئیس عملیات نیروی فضایی گفت.

این چه چیزی است که روسیه تست کرد؟

آزمایش خود راز یک رمز و راز است. برای پشتیبانی از ادعای ریموند هیچ ماهواره ای ، هدف یا غیره نابود نشد. سیستم موشکی مورد نظر ، معروف به نادول (تلفظ شده با “نودل”) ، چندین دهه است که در دست توسعه است و طی چند سال گذشته حداقل 5 بار مورد آزمایش قرار گرفت.

در حالی که اطلاعات کمی در مورد آن موجود نیست ، اما به نظر می رسد این سلاح جانشین بالقوه سیستم A-135 باشد ، هسته اصلی دفاع موشکی بالستیک مستقر در منطقه مسکو.
همچنین در rt.com
نمایندگان مجلس گفت که “هیستری” ناتو در مورد روسیه که ماهواره های خود را بدست می آورد فقط پول بیشتری کسب می کندچنین نقشی باعث می شود سیستم جدید کاملاً دفاعی باشد. مشخص نیست که آیا Nudol حتی قادر به برخورد ماهواره ها در فضا است یا خیر. این امر باعث نشده است كه ارتش آمریكا مكرراً چنین تواناییهایی را به آن نسبت دهد.

حتی اگر ادعای ریموند صادق باشد ، با توجه به برنامه های اعلام شده نیروی فضایی ایالات متحده ، برنامه هایی برای قرار دادن ماهواره های مسلح شده به فضا ، نادول را کمتر از یک سیستم دفاعی نمی کند ، معتقد است که آلکسی لئونکوف ، سردبیر مجله سلاح ها و مجله نظامی آرسنال اوتستوا.

“این ممکن است یک گزینه اضافی برای هدف قرار دادن ماهواره های نظامی باشد. آمریکایی ها به دنبال این هستند که ماهواره های نظامی بیشتری را به فضا بکشند.” لئونف به RT گفت. وی افزود كه برنامه ماهواره ای ارتش آمریكا شامل رهگیران ضد ماهواره ، سیستم های ضد موشك لیزری و حتی سلاح های جنبشی مبتنی بر فضا است كه می توانند اهداف زمینی را هدف قرار دهند.

گرگ گریه می کند

به گفته ژنرال ریموند ، این تماس های مکرر مسکو برای نگه داشتن فضا های بدون سلاح است “منافق”.

وی گفت: “این آزمایش بیشتر اثبات حمایت ریاکارانه روسیه از پیشنهادهای کنترل تسلیحات فضایی بیرونی است که به منظور محدود کردن توانایی های ایالات متحده طراحی شده است در حالی که به طور واضح قصد ندارد جلوی برنامه های تسلیحات فضای ضد خود را بگیرد.” ریموند گفت.
همچنین در rt.com
“تهدید مستقیم برای صلح”: با دریافت نخستین بودجه نیروی فضایی ایالات متحده ، چین زنگ خطر را ایجاد می کنداخبار مرتبط  امدادگران با جستجوی ناامید برای بازماندگان ، محل سقوط Air India Express را شانه کردند - RT World News

مایکل مالوف ، مقام سابق پنتاگون ، به RT گفت: ارتش آمریكا با توجه به برنامه تسلیحاتی ضد ماهواره ای خود ، به سختی نباید در مورد ریاکاری صحبت كند.

این اوج ریاکاری است که ژنرال روسیه را به کاری که ایالات متحده انجام داده است فرا می خواند.

در سال 2008 ، آمریكا در واقع ماهواره ناپاك خود را با موشك زمینی شلیك كرد.

“به تازگی ، ماهواره ها در مدارهای پایین توسط سیستم های دفاع موشکی ایالات متحده ، چین و هند مورد اصابت قرار گرفته اند. و هیچ کس در مورد آن هیاهو نکرد.” میخائیل خدارنوک ، سرهنگ بازنشسته در پدافند هوایی روسیه و افسر سابق ستاد کل ، به RT گفت.

بیشتر بخوانید: هند به محض اینکه ماهواره را با موشک دقیق شلیک می کند – به “سوپر لیگ” می پیوندد – مودی

ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی هر دو جنگ افزارهای ضد ماهواره ای را در طول جنگ سرد توسعه دادند. با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، چنین سلاح هایی – اما نه چندان طولانی – کنار گذاشته شد و واکنش هیستریک پنتاگون بر روی آزمایش سلاح “جدید” در بهترین حالت بسیار عجیب به نظر می رسد.

“با ادامه نظامی شدن فضای ممکن است مجبور شویم که چنین توانایی هایی را دوباره مورد بررسی قرار دهیم.” لئونکوف گفت. “مطمئناً آمریکایی ها آن را در امتداد” نگاه “، قاب می کنند ، زیرا ما روس ها دارای سلاح ضد ماهواره هستند.”

مرتبط ماندن و گرم نگه داشتن جنگ سرد

ژنرال ریموند علاوه بر بازنشر برخی از آهنگ های جنگ سرد در مورد روس های شیطانی ، شماره جدیدی را به این ترکیب اضافه کرد و این دلالت می کند که حضور سنگین ارتش آمریکا در فضا به نوعی برای نبرد با بیماری همه گیر ویروس مفید است.

“فضا برای همه ملل و روش زندگی ما بسیار مهم است. مطالبات مربوط به سیستم های فضایی در این زمان بحران ادامه می یابد که لجستیک ، حمل و نقل و ارتباطات جهانی برای شکستن کلید اصلی است. [Covid-19] پاندمی،” ژنرال ادعا کرد
همچنین در rt.com
ترس از “بندر مروارید فضایی”: ایالات متحده می تواند فرصتی را برای ممنوعیت اسلحه در فضا از دست بدهدبا خلاء فضای بیرونی غیر قابل نفوذ در برابر ویروس و ملل جهان در توافق کلی که آنها باید برای مبارزه با مسری با یکدیگر همکاری کنند ، دشوار است بدانید که رینولدز چه هدفی را غیر از ایجاد ترس ممکن ارائه داده است. .

“این تنها یک راه دیگر برای تلاش برای ادامه جنگ سرد علی رغم همه گیر کروناویروس است ،” مالوف به RT گفت. وی ادامه داد: “عناصر دولت ترامپ نیز می خواهند به این موضوع اهمیت دهند. این نشان دهنده تأثیر مداوم نو محافظه کاران و مجموعه نظامی و نظامی است تا تلاش کنند و بگویند” مبادا شما فراموش کنید ، ما هنوز پیرامون هستیم و هنوز هم مرتبط هستیم. “

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *