پنتاگون می گوید که ترامپ با “کنگره به دنبال به چالش کشیدن برنامه” – بازآفرینی 9،500 سرباز آمریکایی از آلمان است – RT World News

برنامه رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ برای ترسیم مشروطه ایالات متحده در آلمان در حال انجام است ، با گفتن پنتاگون كه 9،500 سرباز از 34.500 مستقر در آنجا ، در انتظار رایزنی با متحدان خارج خواهند شد.

“وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ستاد دیروز به رئیس جمهور در مورد برنامه هایی برای اعزام 9،500 سرباز از آلمان اطلاع دادند.” سخنگوی پنتاگون ، جاناتان هافمن ، روز سه شنبه در بیانیه ای گفت ، خاطرنشان كرد: این پیشنهاد قبلاً تصویب شده است.

این طرح برای کاهش میزان حضور نظامی ایالات متحده در آلمان توسط ترامپ در اوایل ماه جاری منتشر شد. او جدول زمان بندی خروج را فاش نکرد و بلافاصله مشخص نیست که آنها به کجا می روند. پیش بینی می شود مشروط ایالات متحده در آلمان با 9،500 سرباز کاهش یابد ، به این معنی که واشنگتن همچنان 25 هزار نیرویی نیرومند در آنجا خواهد داشت.

ترامپ گفت که این عقب نشینی در پاسخ به سقوط برلین از تحقق آستانه تولید ناخالص داخلی 2 درصد در هزینه های دفاعی ناتو است ، که تحت دولت اوباما توافق شد. اگرچه تاکنون تنها هشت کشور هدف را برآورده کرده اند ، ترامپ عصبانیت خود را در برلین هدایت کرد و آنرا صدا زد “بزهکار” در پرداخت خود به ناتو و استدلال اینکه این کشور مدیون است “میلیارد” به اتحاد نظامی به رهبری ایالات متحده.
همچنین در rt.com
این در مورد ترامپ نیست: برلین می گوید روابط با آمریکا بسیار بد است حتی دموکرات ها در کاخ سفید نمی توانند آنها را برطرف کننددر حالی که منتقدان ترامپ از خروج فراگیر برای پرش به رئیس جمهور جمهوری خواهان استفاده کردند و او را متهم به تحقیر روسیه کردند ، ترامپ خاطرنشان کرد که در حالی که “مقداری” نیروهای آزاد شده “خواهد شد به خانه ،” بقیه به مجدداً اعزام می شوند “مکان های دیگر.”

اگرچه هافمن اشاره ای نکرد که سربازان کجا باشند “دوباره” ، گفتن فقط این طرح “همچنین بازدارندگی روسیه را تقویت می کند ، ناتو را تقویت می کند” و “اطمینان به متفقین ،” اعتقاد بر این است که به احتمال زیاد مقصد لهستان خواهد بود که قبلاً ابراز علاقه کرده است تا سربازان آمریکایی را میزبانی کند.

اخبار مرتبط  غارهای گدازه غول پیکر مریخ می تواند مکان اصلی برای یافتن زندگی بیگانگان باشد - RT World News

در سفر اخیر به واشنگتن ، رئیس جمهور لهستان ، آندریژ دادا اظهار داشت كه ورشو از آمریكا خواسته است كه اصلاً نیروها را از اروپا دور نكند ، در عوض آنها را برای جابجایی به لهستان جابجا كرد. “تجاوز روسیه” ترامپ موافقت كرد كه لهستان در واقع “یکی خواهد بود” مکانهایی در اروپا که سربازان آمریکایی به آنجا می روند ، اما برخی از آنها “بیا خانه.”
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید ایالات متحده “احتمالاً” برخی از سربازان از آلمان به لهستان را به عنوان “سیگنال” به روسیه جابجا خواهد کرددر مورد جدول زمانی و سناریو حذف ، جزئیات چندانی در دست نیست ، که پنتاگون قول ارائه آن را داده است “به روز رسانی های به موقع برای پرسنل آسیب دیده ، خانواده ها و جوامع آنها با پیشرفت برنامه ریزی.”

با سلطنت بلاتکلیفی بر سرنوشت آینده آلمان ، مخالفت فزاینده ای با این طرح در کنگره ، نه فقط از دموکرات ها بلکه از طرف حزب خود ترامپ صورت گرفته است. نماینده مک تورنبری (R-Texas) ، عضو رتبه بندی در کمیته خدمات مسلح مجلس ، روز سه شنبه گفت که انتظار دارد اصلاحیه ای در این کمیته وارد شود تا این تصمیم گیری متوقف شود.

در اقدامی جداگانه ، گروهی از قانونگذاران دو حزب به رهبری سناتور میت رامنی (آر-یوتا) اصلاحیه ای را تهیه کردند که در صورت تصویب ، می دیدند که وجوه اختصاص یافته برای بازپس گیری منجمد می شود تا وزیر دفاع “تأیید” به کنگره مبنی بر این که این انفجار به صدمه ناتو ، عملیات نظامی ایالات متحده یا پرسنل آسیب نمی رساند.

هافمن گفت پنتاگون خواهد بود “توجیه این طرح در کمیته های دفاعی کنگره طی هفته های آینده ،” قبل از دستیابی به متحدان ناتو.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *