پنتاگون ناو هواپیمابر USS Nimitz را به مناسبت سالگرد قتل سلیمانی از خاورمیانه به خانه می فرستد – اخبار جهانی RT

ناو هواپیمابر USS Nimitz ، تنها ناو هواپیمابر نیروی دریایی ایالات متحده که در حال حاضر در نزدیکی خلیج فارس مستقر شده است ، فقط یک روز پس از ارسال دو بمب افکن B-52 به منطقه به خانه اعزام شده است – علی رغم اینکه گفته می شود “صحبت” در مورد حمله ایران است.

کریس میلر ، سرپرست وزارت دفاع ، اعلام کرد که نیمیتز روز پنجشنبه به بندرگاه خود برمرتون ، واشنگتن برمی گردد ، و از سخنان خود در مورد ایران خودداری می کند – حتی اگر واشنگتن و تهران هفته ها قبل از تهدیدها و خرده فروشی ها تجارت کرده اند. سالگرد کشته شدن سرلشکر سپاه قدس قاسم سلیمانی توسط حمله هوایی .
همچنین در rt.com
ترامپ “به زباله دان تاریخ خواهد رفت”: روحانی ایران پیام خداحافظی تندی را به رئیس جمهور مستعفی آمریکا ارسال کردعزیمت نیمیتز پس از بیش از هشت ماه استقرار در خلیج فارس ، آبهای ایران را خالی از سکنه می کند (حداقل توسط ایالات متحده) – یک انتخاب عجیب ، با توجه به اینکه واشنگتن در اوایل این هفته با دو هواپیمای B-52 با توانایی هسته ای پرواز کرد ، اعلام کرد استقرار یک زیردریایی به منطقه و ارسال تعداد بیشتری هواپیمای جنگنده به عربستان سعودی.

قرار بود پرواز هوایی B-52 یک “نمایش نیرو“برای جلوگیری از انتقام بیشتر ایران ، همانطور که آیت الله علی خامنه ای اوایل این هفته تهدید کرد – اما این فقط موفق به ایجاد خصومت بیشتر شد ، زیرا یک افسر نظامی ایرانی که نامش فاش نشده بود ، هشدار داد که نقض حریم هوایی کشور باعث ایجاد”پاسخ خرد کننده و آتشین

اخبار مرتبط  بحران Covid-19 ، 700،000 کودک را بدون داشتن غذای کافی در ایتالیا ترک می کند - گزارش - RT World News

در ابتدا قرار بود Nimitz در ماه دسامبر به ایالات متحده بازگردد ، اما برای کمک به نیروهای آمریکایی که از سومالی خارج می شوند ، نگهداری می شد. “اکثرطبق گفته پنتاگون ، “از 700 سرباز آمریكایی مستقر در این كشور تا اوایل سال 2021 به خانه اعزام می شوند – هرچند رئیس AFRICOM به شاهین عصبی اطمینان داد كه ایالات متحده شرق آفریقا را به طور كامل تخلیه نخواهد كرد.
همچنین در rt.com
پنتاگون تأیید می کند 700+ سرباز خود را از سومالی به دستور ترامپ “جابجا” می کندجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ادعا كرد كه اطلاعات عراق توطئه آمریكا را برای “بهانه ساختن جنگ”- احتمالاً با برپایی یک رویداد پرچم دروغین. در حالی که روشن ساخت تهران علاقه ای به جنگ ندارد ، او قول داد که کشور “آشکار و مستقیم”از خود دفاع کند. ظریف پیش از این دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را از هرگونه “ماجراجویی در راه خروج“پس از آنكه رئیس جمهور حمله موشكی را در منطقه سبز بغداد به تهران مقصر دانست – طبق معمول ، بدون اثبات قطعی.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *