پنتاگون چند روز پس از اعزام ناو جنگی به خانه خود ، “به دلیل تهدیدهای ایران علیه ترامپ” در خلیج فارس باقی مانده است – RT World News

تنها سه روز پس از اعلام خروج ناو آمریکایی ناو از خلیج فارس ، پنتاگون تصمیم خود را لغو کرده و گفته است که کشتی جنگی به دلیل “تهدیدهای” ایران علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ در خاورمیانه باقی خواهد ماند.

دستور ادامه مأموریت روز یکشنبه توسط سرپرست وزارت دفاع کریس میلر صادر شد ، وی گفت: “هیچ کس نباید در تصمیم ایالات متحده آمریکا شک کند” در بیانیه ای کوتاه. این خبر دقیقاً یک سال پس از ترور ژنرال ارشد ایرانی قاسم سلیمانی توسط آمریکا منتشر شد.

فقط سه روز قبل ، میلر پس از یک مأموریت 10 ماهه بیشتر از حد معمول ، به تیم Nimitz Carrier Strike Group هدایت کرده بود که به خانه خود به برمتون ، واشنگتن برگردد ، “سخت کوشی ، تعهد و انعطاف پذیری” در هنگام اعزام نشان داده شده است ، و به ویژه در عدم ذکر ایران. برخی رسانه های آمریکایی این چرخش را حرکتی با هدف کاهش تنش با ایران در آستانه سالگرد دانستند.
همچنین در rt.com
پنتاگون ناو هواپیمابر USS Nimitz را به مناسبت سالگرد قتل عام سلیمانی از خاورمیانه به خانه می فرستدادعاهای زیادی مبنی بر اینکه ممکن است نوعی حادثه درگیر نیروهای آمریکایی و ایران در آخرین روزهای ریاست جمهوری ترامپ رخ دهد ، وجود دارد. تهران خود هشدار داد كه اسرائیل ممكن است یك عملیات پرچم كاذب را آغاز كند تا جنگی را بین حامیان خارج از كشور و پرونده های حقوقی منطقه ای خود آغاز كند. سالگرد بدون هیچ گونه شعله ور شدن جدی گذشت.

اخبار مرتبط  انفجارها گزارش شده است كه شبه نظامیان شیعه عراق كاروان نظامی آمریكا را در نزدیكی مرز كویت هدف قرار داده اند

تهران قتل سلیمانی را یک اقدام تروریستی دولتی می داند که توسط ایالات متحده انجام شده است. پس از آنکه یک سال پیش این اتفاق افتاد ، ارتش ایران حملات موشکی خود را علیه دو پایگاه آمریکایی در عراق آغاز کرد و از طریق کانال های عراقی هشدار داد و به سربازان فرصت کافی برای پناه دادن داد. این نمایش نیرویی از جانب آمریکایی ها تلفاتی گزارش نکرد.

با نزدیک شدن به سالگرد ، تعدادی از مقامات ارشد ایران گفتند که قاتلان سلیمانی از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عدالت نجات نخواهند داد. رئیس جمهور حسن روحانی پیش بینی کرد که سرنوشت ترامپ مانند سرنوشت صدام حسین خواهد بود و پایان ریاست جمهوری خود را جشن گرفت و گفت که او به “زباله دان تاریخ”
همچنین در rt.com
ترور رهبران خارجی یک علامت تجاری “آمریکا / اسرائیل” است: ایران “اخبار جعلی” را در مورد تهدید به مرگ روحانی علیه ترامپ انکار می کندبرخی از رسانه های آمریکایی پیام رسانی را به عنوان تهدید به مرگ تفسیر کردند. تهران با عصبانیت این ادعاها را سرزنش كرد و گفت كه ترور رهبران خارجی یك امر منفی است “علامت تجاری ایالات متحده و اسرائیل” و نه کاری که ایران انجام می دهد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *